Salyangoz Kremi

Salyangoz kremi

Salyangoz kremi , salyangozların kabuklarını ve derisini tedavi etmek için salgıladıkları maddeden üretilmiştir. Salyangozlar kabukları kırıldığında kabuklarını onarmak için bir madde salgılarlar. Salgıladıkları bu madde kabuklarının daha kısa sürede onarımını yapar. Salyangozların salgıladıkları bu madde aynı etkiyi insan sağlığı içinde göstermektedir. Salyangoz salgısından elde edilen kremler, tahrip olan cildin onarımını sağlar ve cildi sağlığına kavuşturur.

Salyangoz kreminin cilde faydaları

Çatlak izleri: Salyangoz kremi özellikle hamilelik çatlaklarının giderilmesinde yardımcı olabilmektedir. Cildin hasarlı bölgelerinin onarımını sağlar. Özellikle hamilelikten sonra karın bölgesi çatlaklarına sürülerek iyileşme sağladığı bilinmektedir.

Cilt lekeleri: Salyangoz kremi ciltte oluşan lekelerin giderilmesinde kullanılabilir. Güneşin zararlı ışınlarından dolayı meydana gelen cilt lekelerinin giderilmesinde etkili olduğu gözlemlenmiştir. Ayrıca ciltteki kararan bölgelerin renginin açılmasında salyangoz kremi sürülebilir. Salyangoz kremi yüzdeki çillerin renginin açılması için kullanılabilir. Özellikle yaz aylarında güneşinde etkisi ile meydana çıkan cilt lekelerinin azalmasında salyangoz kremi kullanılabilir.

Kırışıklık: Ciltteki yaşlanmaya bağlı kırışıklıkların azaltılmasında salyangoz kreminin onarıcı etkisinden faydalanılabilir. Cildin elastik yapısının bozulmasını engeller ve cildi sıkılaştırır. Bu sayede ciltteki kırışıklıkları azaltıcı etkisi bulunmaktadır.

Yara izleri: Derideki yara izlerinin giderilmesinde salyangoz kremi kullanılabilir. Cerrahi işlemlerden sonra ameliyat ve dikiş izlerini azaltır. Yara yeri iyileştikten hemen sonra kullanılması gerekir. Çok fazla zaman geçtikten sonra sürülmesi etkili olmayabilir.

Döküntü ve pullanma: Salyangoz kremi deride oluşan pullanma ve döküntülere karşı kullanılabilir. Hasarlı derinin bakımını yaparak pullanma ve döküntüleri önler.

Sivilce izleri: Sivilce izlerinin giderilmesi için sivilce iyileştikten sonra sürülmelidir. Sivilce enfeksiyonundan dolayı tahrip olmuş derinin onarımını yaparak pürüzsüz bir cilt oluşumunu sağlar.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , , ,
Eklenme Tarihi: 31 Ocak 2017

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın


Notice: Trying to get property of non-object in /home2/sag/public_html/wp-includes/script-loader.php on line 2740

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home2/sag/public_html/wp-includes/script-loader.php on line 2740