Sivilce İzleri Nasıl Giderilir?

Sivilce izi nasıl oluşur?

Sivilceler cilt altında oluşan küçük çaplı enfeksiyonlardır. Ciltte özellikle yüzde oluşan irili ufaklı sivilceler, kişileri görüntü bakımından rahatsız eder. Oluşan bu rahatsızlık sivilceler ile oynamayı isteğini artırır. Sivilcelere elinizi sürdüğünüz anda sivilcelerin çoğalma olasılığı artar. Ellerdeki mikroplar ciltte sivilce enfeksiyonunun yayılmasına neden olabilir.

Sivilce oluşumu kendi kendine iyileşen bir cilt sorunudur. Sivilce tedavisi için kremler, losyonlar, ilaçlar ve hatta bitkisel çözüm yollarına bile başvurulur. Ancak sivilceyi sıkmak sivilce tedavisi değildir. Sivilce sıkıldığında oluşan kanamadan dolayı cildin daha fazla enfeksiyon oluşturma riski vardır. Bunun yanında sıkılan sivilce iyileştiği zaman iz kalma olasılığı oldukça yüksektir. Sivilce izlerinin en büyük nedeni sivilcenin sıkılmasından kaynaklanır.

Sivilce izlerinin giderilmesi

Öncelikle sivilce izlerinin giderilmesi için yapılacak olan tedavi esnasında güneşten mümkün olduğunca korunmanız gerekir.

Sivilce izleri çoğunlukla ciltte çöküntüler meydana getirir. Kişi için rahatsız edici bir durumdur. Sivilce izleri gidermek için madecassol krem, bepanthol krem ve hametan kremi birbirine karıştırıp sabah ve akşam kullanabilirsiniz. Kremleri kullanmadan önce cildinizi sabun veya temizleme jeli yardımı ile yıkayınız. Daha sonra kremleri yuvarlak çizerek cildinize hafif masaj yaparak sürün. Sabah sürüldüğünde hemen güneşe çıkmayın. Güneşe çıkmadan en az 1 saat öncesinden sürmeniz daha sağlıklı olacaktır. Eğer bu imkânınız yoksa karışımı sadece akşam sürebilirsiniz.

Sivilce izleri için maske

Sivilce izlerini gidermek için cildinize haftalık olarak maske uygulayabilirsiniz. Bir miktar bal ile sütü karıştırarak sivilce izlerinin üzerine sürün. Bu maske sayesinde hem cildinize bakım yapmış olursunuz, hemde sivilce izlerinden zamanla kurtulmuş olursunuz.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , ,
Eklenme Tarihi: 5 Mart 2017

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın


Notice: Trying to get property of non-object in /home2/sag/public_html/wp-includes/script-loader.php on line 2740

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home2/sag/public_html/wp-includes/script-loader.php on line 2740