Sivilceden kurtulmak için küçük ip uçları

Sivilce nasıl tedavi edilir?

Eğer sivilce ve akne probleminiz varsa ilk yapmanız gereken cildinizi her zaman temiz tutmaktır. Sivilce ve akne oluşumunun en büyük sebebi kirdir.

Kir gözenekleri tıkayarak siyah nokta ve aknenin oluşmasına sebep olur. Sivilce genel olarak yağlı ve karma cilt tipinde daha fazla görülür bunun sebebi ciltteki yağın temzilenmediği zaman akne oluşumuna sebep olmasıdır.

Sivilceyi evde tedavi etmek ?

Yoğun ve iltihaplı sivilceleriniz yoksa bunu evde tedavi edebilirsiniz. İlk olarak makyaj yaparken cilt ürünlerinizi doğru seçmeye özen göstermeniz gerekiyor.

Yağlı cilt tipine sahipseniz pudralı, kuru cilt tipine sahipseniz nemlendirici içeren ürünlere yönelmelisiniz.

Yağlı cilt tipine yağ içeren ürün sürüldüğü zaman cilt bu yağı kusar buda sivilce oluşumuna sebep olur. Her gece yatmadan önce mutlaka cildinizi bir sabunlu (kükürtlü sabun vb kullanabilirsiniz) su ile temizleyip yıkamanız gerekiyor.

Makyaj yapsanız da yapmasanız da gün içerisinde cildinize hava yoluyla bir çok kir yapışıyor bunları temzilemediğiniz zaman ise akne oluşumuna sebebiyet veriyor.

Yağlı cilt tipine sahipseniz özellikle tonikler size çok yardımcı olacaktır. Yağlı cilt için olan toniklerin içerisinde alkol oldugundan sivilceyi kurutma özelliği gösterir.

Kullandığınız ürünlerin kişisel olmasına özen gösterin sabununuz havlunuz makyaj fırçalarınız sadece size ait olsun.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , ,
Eklenme Tarihi: 6 Kasım 2018

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın


Notice: Trying to get property of non-object in /home2/sag/public_html/wp-includes/script-loader.php on line 2740

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home2/sag/public_html/wp-includes/script-loader.php on line 2740