Sivilceler için limon kabuğu yağı

Sivilce nedir ?

Sivilce cildimizde oluşan mikrobik enfeksiyonlardır. Sivilce bir çok sebepten dolayı cildimizde belirti gösterebilir. Çoğunlukla yüz bölgesinde beliren sivilceler kişiyi rahatsız etmekte ve hoş olmayan görüntüye sebebiyet vermektedir. Sivilce tedavisi için piyasada bir çok ürün bulunmaktadır. Limon kabuğu yağı sivilce tedavisi için yardımcı ürün olarak kullanılabilir.

Limon kabuğu yağı, limon meyvesinin kabuklarından soğuk pres yöntemi ile elde edilen bir yağdır. Sivilceler üzerinde kurutucu etkisi olduğu bilinmektedir. Sivilce tedavisi için kullanılan ürünlerin yanında ek olarak kullanılabilir. Limon kabuğunun içerisindeki maddeler cildi temizleyerek zararlı bakterileri ve sivilceye neden olabilecek etkenleri ciltten arındırır. Ayrıca limon kabuğu yağının peeling etkisi sayesinde ciltteki ölü tabakayı atar ve cildin yenilenmesini sağlar.

Limon kabuğu yağı nasıl kullanılır?

Limon kabuğu yağı sürülmeden önce cildinizi sabun veya temizleme jelleri ile yıkayınız. Daha sonra limon kabuğu yağını sivilceli bölgeye hafif masaj şeklinde sürebilirsiniz. Limon kabuğu yağını kullanırken ellerinizin temiz olmasına dikkat edin. Ellerinizdeki mikroplar cildinizde enfeksiyona ve sivilcelerin çoğalmasına neden olabilir.

Limon kabuğu yağı ile sivilceler için  cildinize maske yapabilirsiniz. Limon kabuğu yağı ile bir miktar pudrayı maske kıvamına gelecek şekilde karıştırın. Elde ettiğiniz maskeyi cildinize 3 günde 1 defa uygulayabilirsiniz. Maske yarım saat veya 1 saat kadar cildinizde bekledikten sonra yıkayınız.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , ,
Eklenme Tarihi: 16 Şubat 2017

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın


Notice: Trying to get property of non-object in /home2/sag/public_html/wp-includes/script-loader.php on line 2740

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home2/sag/public_html/wp-includes/script-loader.php on line 2740