Söğüt Ağacı Kabuğunun Faydaları

Söğüt ağacı kabuğu

Söğüt ağacının dünya üzerinde yüzden fazla çeşidi bulunmaktadır. Ülkemizde ise bazı çeşitleri yetişmektedir. Söğüt ağacı insan sağlığı için faydalı maddeler içermektedir. Söğüt ağacının kabuğu eklem yerlerindeki kireçlenme sorununda özellikle kullanılmaktadır. Bunu dışında ağrı kesici, ödem giderici, romatizma, eklem ağrıları ve grip gibi ateşli hastalıklarda fayda sağladığı bilinmektedir.

Söğüt ağacı kabuğunun faydaları

Söğüt ağacı kabuğunun en çok bilinen faydası eklem yerlerindeki kireçlenmeyi gidermesidir. Söğüt ağacının kurutulmuş kabuklarından çay yapılarak içilmesi halinde kireçlenme en aza iner.

Söğüt ağacı kabuğu eklem romatizması ve eklemlerde sıvı kaybından dolayı oluşan ağrıların giderilmesinde kullanılabilir.

Söğüt kabuğu baş ağrısında ve vücudun diğer ağrılarında hafifletici etki gösterir.

Kan sulandırıcı özelliği sayesinde bayanlarda adet döneminde yaşanan ağrıların hafiflemesini sağlar.

Söğüt ağacı kabuğu grip, soğuk algınlığı ve üst solunum yolu enfeksiyonlarına rahatlatıcı etkisi bulunmaktadır. Söğüt ağacı kabuğu kanın sıvılaşmasını sağlayarak kan akışını rahatlatır ve vücuda zindelik verir.

 

Bir önceki sağlık bilgisi yazımız olan Kimyon Nedir? Sağlığa Faydaları Nelerdir? başlıklı makalemizde Adet dönemi, gaz ve Kimyon hakkında bilgiler verilmektedir. Ayrıca öğrenmek istediğiniz veya paylaşmak istediğiniz bilgiler varsa konu altından yorumla iletebilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , ,
Eklenme Tarihi: 28 Şubat 2017

Konu hakkında yorumunuzu yazın

Söğüt Ağacı Kabuğunun Faydaları (2 Yorum)