Solgar curcumin nedir? Ne işe yarar?

solgar-full-spectrum-curcumin-ne-ise-yarar

SOLGAR CURCUMİN

Solgar curcumin, içeriğinde zerdeçal ekstresi bulunan bitkisel gıda takviyesidir. Sindirim sistemi problemleri, beyin fonksiyonlarını güçlendirme ve bağışıklık sistemini desteklediği belirtilmiştir.

Zerdeçal nedir?

Zerdeçal diğer isimleri zerdeçöp, safran kökü, sarıboya, zerdeçav ve Hint safranı olarak adlandırılır. Genellikle Güney Asya’da yetişen bu bitki sarı çiçekli, büyük yapraklı, otsu bir bitkidir. Bitkinin sağlık açısından rizomları yani toprak altında kalan kısımları kullanılır. Genellikle parmak şeklinde bütün halde veya aktarlarda toz halde bulunabilir. Zerdeçal sağlık açısından faydalı olduğu gibi günümüz sanayiinde boya olarak ta kullanılmaktadır.

Zerdeçalı çoğu zaman sofralarda baharat olarak görebiliriz. Zerdeçal vücut tarafından emilimi zor bir madde içerir. Solgar curcumin içerisindeki zerdeçal ekstresi saflaştırılmış ve konsantre edilmiş bir halde olduğundan tamamına yakını vücut tarafından emildiği ve hızlı etki gösterdiği belirtilmiştir.

SOLGAR CURCUMİN (ZERDEÇAL) NE İÇİN KULLANILIR?

Artrit: Tıp dilinde artrit halk dilinde eklem ağrısı olarak bilinir. Yada eklem romatizması (eklem iltihabı) olarak ta bilinir. Solgar curcumin artrit tedavisinde kullanılabilen bitkisel gıda takviyelerinden biridir.

Dispepsi: Tıp dilinde dispepsi, halk dilinde karın ağrısı olarak bilinir. Midenin aşırı zorlamadan kaynaklanan işlevini yerine getirememesi durumunda ağrı oluşur. Solgar curcumin mide işlevini sürdürebilmesi için yardımcıdır.

İshal: İshal günümüzde en fazla karşılaşılan rahatsızlıklar arasındadır. Bir çok sebepten kaynaklanır. Sebebi bakterilerdir. Solgar curcumin ishalin tedavi edilmesine ve ishalden kaynaklanan karın ağrısını hafifletmeye yardımcı olur.

Bağırsak gazları: Bağırsak gazı 40 yaş  üstü kişilerde  ve bebeklikte meydana gelen sindirim problemidir. Solgar curcumin yetişkinlerde bağırsak gazı ağrısını hafifletir ve gaz gidermeye yardımcı olur.

Şişkinlik: Stres, yağlı ve ağır yemek ve aşırı yemekten kaynaklanan şişkinliğinin giderilmesinde solgar curcumin faydalı olur.

İştah kaybı: Solgar curcumin içerisinde bulunan zerdeçal ekstresinin iştah açıcı özelliği bulunmaktadır.

Karaciğer: Karaciğerin dostu olarak ta bilinen zerdeçal karaciğer fonksiyonlarını iyileştirerek karaciğerin görevini daha iyi yapmasına yardımcı olur.

Beyin fonksiyonları: Solgar curcumin içerisinde bulunan zerdeçal ekstresi beyin fonksiyonlarını güçlendirerek hafızayı güçlendirir, unutkanlığı azaltır, öğrenme kabiliyetini artırır ve beyin yorgunluğunu azaltır.

Direnç arttırıcı: Solgar curcumin içerisinde bulunan zerdaçal ekstresi bağışıklık sistemine destek olarak vücudun hastalıklara karşı daha dirençli olmasını sağlar.

Solgar curcumin nasıl kullanılır?

Solgar curcumin tercihen yemek sonrası günde 1 kapsül alınması önerilir. Bol su ile alınması halinde etkinliği artabilir.

Solgar curcumin yan etkileri

Solgar curcumin kullanımını esnasında alerjik reaksiyon ortaya çıkabilir. Böyle bir durumla karşılaşırsanız doktorunuza başvurun.

Solgar curcumin hamileler tarafından kullanımı için doktorunuza danışın.

 

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , , ,
Eklenme Tarihi: 17 Ocak 2018

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın

Solgar curcumin nedir? Ne işe yarar? (7 Yorum)

  1. İnternette solgar curcumin kullanıcı yorumları olarak arıyorum hiç bir şekilde samimi bir yoruma rastlamadım hep şipariş yorumları ürünüm kısa sürede geldi satıcıdan memnunum gibi yorumlar ya arkadaş bir kişide şu ürünü kullanıpta sonuçlarını neden paylaşmaz

  2. Zayıflama için kullanabilirmiyiz. Curcumin zayıflatıyor diye duydum.

  3. Bu soruların cevabı için firmayı arayabilirsiniz. Ürün yan etkileri ve uyarıları hakkında yeterli bilgi yok. Ancak belirttiğiniz gibi risk taşısaydı ambalaj üzerinde belirtilebilirdi. Solgar senelerden beri ülkemizde satış yapan kaliteli bir firma.

  4. Hipoglisemi riski varmı ? Kanı aşırı sulandırdığı doğrumudur ?

  5. Şu anda curcumin ile ilgili araştırmalar halen devam etmekte, tansiyona ve tansiyon ile ilgili kulllanılan ilaçlarla etkileşimi için herhangi bir bilgi bulunmamakta.

  6. Günde beş mg bir adet tansiyon hapı kullanıyorum.
    Curcimun tansiyona olumsuzluk anlamında etkisi varmıdır ?
    Kullanabilir miyim.


Notice: Trying to get property of non-object in /home2/sag/public_html/wp-includes/script-loader.php on line 2740

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home2/sag/public_html/wp-includes/script-loader.php on line 2740