Solgar no.7 nedir? Ne için kullanılır?

solgar-no-7

SOLGAR NO.7

Solgar no.7 içerisinde 6 çeşit bitki ekstresi, C vitamini ve kollajen bulunduran bir eklem sağlığı kombinasyonudur. Her yaşta görülebilen eklem sorunları ilerleyen yaşlarda kireçlenme gibi geri dönüşü olmayan bir hal alır. Solgar no.7 içerisindeki bitki ekstreleri eklemlerde koruyucu etki yaparak eklem sorunlarının azalmasını sağlamaktadır. Ayrıca içeriğindeki kırmızı biber tozu ve karabiber meyve ekstresi ağrı kesici görev yapmakta ve bitkilerin emilimini arttırmaktadır.

SOLGAR NO.7 İÇERİĞİ

Her 1 tablette:

100 mg C vitamini: C vitamini yani askorbik asit vücuda olan diğer faydalarının yanı sıra eklem sağlığı için de fayda veren bir vitamindir. C vitamini kollajen yapımında ve doku onarımında vücuda destek olur. Ayrıca antioksidan etki göstererek serbest radikallerin dokulara zarar vermesini önler.

orange-600x450

100 mg Boswellia ekstresi (Hint günlük ağacı): Genellikle Hindistan’da dağlık bölgelerde bulunan boswellia ağacının zamkı ile elde edilen boswellia ekstresi antiinflamatuar etki göstererek eklemlerde ağrıya neden olan ödem, şişkinlik ve diğer etkenleri azaltır. Romatizmal ağrılarda etkili olduğu bilinmektedir.

boswellia

50 mg zerdeçal (curcuma longa): Zerdeçöp, safran kökü ve sarı boya olarak ta bilinir. Yetişen ülkeler: Hindistan, Çin ve Bangladeş’tir. Zerdeçal, antiinflamatuar etkiye sahiptir. Vücutta su tutulumunu sağlayarak eklemlerdeki sıvı kaybını azaltır. Eklem ağrıları dahil olmak üzere vücuttaki diğer ağrılarda da etkilidir.

zerdecal

40 mg Tip II kollajen: Tip II kollajen eklem yerlerindeki bağ dokunun çoğu kısmını oluşturur. Eklemlerdeki bağ dokuların bütünlüğünü sağlar ve eklem ağrılarını azaltır. Vücuda tip II kollajen alınması eklemlerdeki bağ dokuların fiziksel yapısının korunmasını sağlar.

35 mg Aksöğüt kabuk ekstresi (salix Alba L): Aksöğüt ekstresi söğüt ağacının gövde kabuklarından elde edilir. Aspirin isimli ilacın hammaddesi olan asetilsalisilik asit bu ağacın kabuklarından üretilir. Antiinflamatuar ve antipiretik özelliği bulunan aksöğüt kabuğu ekstresi eklem sağlığı açısından faydalı etkileri bulunmaktadır. Romatizmal ağrılar ve artrit başta olmak diğer vücut ağrılarında etkisi olmaktadır. Ayrıca enflamasyon kaynaklı ağrılarda da etkilidir.

aksogut-kabugu-ekstresi

35 mg zencefil (zingiber): Zencefil, çoğu zaman baharat olarak, bal ile karıştırılarak (öksürük için), mide bulantısı ve sindirim sisteminin rahatlaması için kullanılır. Zencefilin bunların dışında analjezik ve antiinflamatuar etkiye sahiptir. Vücutta meydana gelen ödem ve buna bağlı şişkinlik ve ağrıları azaltır.

zencefil

22 mg kırmızı biber meyvesi (Capsicum annuum L): Halk arasında üst solunum yolu enfeksiyonlarında kullanılır. Baharat olarak (kırmızı pul biber) kullanılır. Vitamin ve mineral açısından zengindir. Antioksidan özelliği sayesinde vücuttaki zararlı mikroorganizmaların dokulara ve hücrelere zarar vermesini önler.

kirmizi-biber

5 mg karabiber ekstresi (pipet nigrum L): Çoğunlukla tropikal bölgelerde yetişen karabiber günümüzde yemeklerde baharat olarak kullanılır. Ayrıca ağrısı kesici etkisi bulunmaktadır.

karabiber

SOLGAR NO.7 NASIL KULLANILIR?

Solgar no.7 günde 1 kapsül yemek zamanı veya yemekten sonra alınabilir.

Serin ve güneş görmeyen bir ortamda saklanmalıdır.

Solgar no.7 fiyatı: 199,90 ₺ (2019)

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , , ,
Eklenme Tarihi: 14 Kasım 2017

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın

Solgar no.7 nedir? Ne için kullanılır? (12 Yorum)

 1. Solgar no 7 içinde tip 2 kolajen var eklemler için gerekli olan tip 1 ile tip 3 kolajen değilmi benmi yanlış biliyorum.

 2. Annemden kalan bir miktar solgar no 7 var yarısını kullandı zor yutuyorum diye içmek istemiyor kalanını ben kullanmak istiyorum herhangi bir sorun olur mu?

 3. Öncelikle geçmiş olsun, düzenli kullansın mutlaka görür. Ağrısı tamamen kesilmese de rahatlama sağlanır.

 4. Eşimin uzun yıllardır dizlerinde ağrıları var, sağ dizini bukemiyor, sol dizinde çok ağrı var, esim artrit hastası, solgar no 7 yi kullanmaya başladı faydasını gorurmu

 5. İyi günler spor yapıyorum kullanmamda bir sakınca var mı ? Faydaları hakkında güzel bilgiler vermişsiniz teşekkür ederim.

 6. Bitkisel içerikli ürünlerin anında etki göstermesi söz konusu olmayabilir. En az 2-3 ay düzenli kullanılması önerilir. Ağrıyı artırma gibi yan etkisi belirtilmemiştir.

 7. Diz agrısı olan eşim kullanmaya başladı. Üç gün oldu. Ancak diz, ağrısı daha da arttı. İlk başlarda solgar no 7 ağrıyı arttırır mı! Ağrı azaltma, etkisi kaç gün sonra başlar? Kullanmaya devam edelim mi? Ağrı artarsa, ilacı keselim mi? Yoksa kullanmaya, devam edelim mi?

 8. İçeriğinde biber ekstresi olduğundan terleme olabilir. Biber antoksidan etki göstererek, terleme yoluyla zararlı maddeleri dışarı atar. Ancak çok aşırı ve rahatsız edici bir terleme var sa bir uzmana danışın.

 9. Kullanımın 5 inci gününden sonra aşırı terleme başlaması normalmidir? İlacı kesmem mi gerekir?

 10. Solgar 7 yerine Anadolu Aktarı adlı firmada yağmur markasıyla maruf şekline rumuzlu 33 bitki 🌿 karışımı muhteşem. bu maddelerin alası var karışımda.. Derim ki yerli ve etkili ve hesaplı olanı tavsiye ederim.

 11. eklem ağrısı yok ise eklemler sağlıklı durumda ise kullanmaya gerek yoktur. İçerisinde biber ekstresi bulunmasından dolayı zayıflatıcı etkisi olduğu kulaktan kulağa yayılmaktadır ancak böyle bir etkisi olduğu şuan kanıtlanmamıştır. eklem sağlığı için kullanılacak ürünlerin en az 3 ay düzenli kullanılması gerekir

 12. bu solgar 7 kullanmak için illa eklem ağrısı ve yukarda saydıklarınız olması mı lazım yoksa her insan kullanabilir mi , ayrıca bu ilaç kilo vermede yardımcı olur mu bide bunu ne kadar süre kullanmak gerekir bu konularda bilgi verirseniz sevinirim


Notice: Trying to get property of non-object in /home2/sag/public_html/wp-includes/script-loader.php on line 2740

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home2/sag/public_html/wp-includes/script-loader.php on line 2740