Spirulina Tablet (Mavi-Yeşil Alg’ler)

Mavi-yeşil alg’ler

Mavi-yeşil alg’ler, tek hücreli olarak denizlerde yaşayan yosun türlerinden elde edilmektedir. Alg’lerin en çok bilinen ve faydası olan çeşididir. Denizlerde yaşayan bu canlılar fotosentez yaparak beslenirler. Denizlerde yaşayan bu tek hücreli canlılar suya yeşil yada mavi rengi verebilir. İçeriğinde vitamin , mineral ve aminoasitler bulunur. Vücutta beslenme eksikliklerini tamamlamak için kullanılır. Özellikle diyet yapan kişilerde vitamin ve mineral kaynağı olarak kullanılmaktadır. Düzensiz beslenmesi olan kisiler tercih edebilirler. İçeriğindeki vitaminler ve mineraller beslenmeye takviye olarak kullanılabilir.

Spirulina tabletin faydaları

Spirulina bağışıklık sistemini güçlendirerek hastalıklardan büyük ölçüde koruma sağlar. Bakteri ve virüs kaynaklı hastalıklara karşı vücudun savunma sistemini güçlendirir.

Spirulina, içeriğindeki vitamin ve mineraller sayesinde saç dökülmesine karşı kullanılabilir. Saç köklerini besleyerek saçların daha sağlıklı ve canlı çıkmasını sağlar. Saçları dökülmelere karşı daha dayanıklı yapar.

Spirulina vücutta antioksidan etki yaratarak hücreleri zararlı toksinlerden ve mikroorganizmalardan korur. Hücre yapısını güçlendirerek hücrelerin zarar görmesini engeller.

Vitamin eksikliği bulunan kişilerde doğal vitamin desteği olarak kullanılabilir. Spirulina içeriğindeki çinko, magnezyum, E vitamini, bakır, beta karoten, aminoasitler ve B vitaminleri kişinin beslenmesine destek amaçlı kullanılabilir ve vitamin eksikliklerini tamamlayabilir.

Spirulina , kronik hastalığı olan kişilerde tercih edilebilir. Diyabet, kalp, tansiyon ve bunlar gibi kronik hastalığı olan kişilerde , hastalığın vücuda vermiş olduğu zararı en aza indirmek için kullanılabilir.

Spirulina , içeriğindeki proteinler sayesinde diyette en iyi yardımcıdır. Diyette beslenme eksikliğinden kaynaklanan vücuttaki vitamin eksikliğini tamamlar.

Spirulina içeriğindeki beta karoten ve E vitaminleri sayesinde cildi besler. Ciltte oluşabilecek enfeksiyonlara karşı koruyucu görevi yapar. Daha canlı ve daha sağlıklı bir cilt oluşumunu sağlar. Ciltteki hücreleri yenileyerek cilde doğal rengini kazandırır.

Spirulina içeriğindeki b vitaminleri ile strese ve depresyona karşı kullanılabilir. B vitaminleri sinir dokularını tedavi ederek tahrip olmasını engeller.

Spirulina , sigara ve alkol gibi zararlı maddelerin vücuda verdikleri zararı en aza indirir. Özellikle büyükşehirlerde yaşayan ve hava kirliliğine maruz kalan kişilerde oluşabilecek sağlık sorunlarını büyük ölçüde engeller.

Spirulina sindirim sistemini destekleyerek ishal, kabızlık, hazımsızlık ve gaz oluşumunu önler. Yediğimiz besinlerin bağırsaklarda daha kolay sindirilmesine yardımcı olur.

Spirulina , icerigindeki vitamin, mineral ve proteinler sayesinde kas yapısını güçlendirerek vücuda kuvvet verir. Özellikle sporla uğraşan kişilerde oldukça fayda sağlamaktadır. Yorgunluğu azaltır ve vücudun daha dirençli olmasını sağlar.

Spirulina , beyin fonksiyonlarını güçlendirerek unutkanlık, dikkat eksikliği ve odaklanma gibi problemlerin giderilmesinde yardımcıdır.

 

 

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , , ,
Eklenme Tarihi: 16 Ocak 2017

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın


Notice: Trying to get property of non-object in /home2/sag/public_html/wp-includes/script-loader.php on line 2740

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home2/sag/public_html/wp-includes/script-loader.php on line 2740