Strath şurup & tablet nedir? Ne için kullanılır?

Strath şurup & tablet

Strath şurup ve tablet, içeriğinde karışık bitki ekstrelerinin bulunduğu bitkisel içerikli bir gıda takviyesidir. İçeriğindeki karışık bitki ekstreleri sayesinde farklı amaçlar için kullanılabilmektedir.

Strath içeriği nedir?

Strath içeriğinde bulunan maddeler; 11 vitamin, 13 hücre yapı taşı, 19 mineral ve 18 aminoasit içerir. Ayrıca hem tablet hemde şurup formunda ekmek mayasından elde edilen beta glukan bulunmaktadır.

İçeriği;

Meyan kökü: Meyan kökünün anavatanı Rusya ve Çin olarak bilinir. Farklı bölgelerde üretimi vardır. Öksürük, ses kısıklığı ve boğaz ağrısında kullanılır. Ayrıca vücut ağrılarına fayda sağlamaktadır.

Acı rezene meyvesi: Acı Rezene tanelerinin sağlık açısından oldukça önemi vardır. Anne sütünü artırmak ve bebeklerde uyku düzenini sağlamak için yaygın bir şekilde kullanılır. İdrar sökücü, adet düzeninin sağlanması, soğuk algınlığı ve grip, sindirim sistemi bozuklukları ve afrodizyak etkisi olduğu bilinmektedir.

Maydanoz ekstresi: Maydanozun salatalardaki yeri büyüktür. Son zamanlarda Maydanozun farklı hastalıklara iyi geldiği ve çeşitli sağlık problemlerini önlediği öne sürülmektedir.

Saccharomyces boulardii: Saccharomyces boulardii doğal canlı bir mayadır. Vücutta bağışıklık sistemine destek olur. İmmün sistemini güçlendiren ve vücuttaki zararlı bakterilere karşı mücadele eden proteinlerin çoğalmasını sağlar.

Alman papatyası: Alman papatyası ülkemizde yetişen papatya cinsine göre yaprakları daha ince ve kenarları aşağı doğru bükülmüştür. İdrar sökücü, iştah açıcı, gaz giderici ve ağrı kesici özelliği ile vücuda fayda sağlar.

Elder flower: Elder flowers yani mürver çiçeği olarak daha iyi tanınmaktadır. Mürver, vücudun bağışıklık sistemine destek vererek hastalıklara karşı dirençli olmasını sağlar. Günümüzde bir çok mürver içeren bağışıklık güçlendirici şuruplar bulunmaktadır.

İngiliz nanesi: Her yörenin bitkileri o yörenin havasına suyuna göre değişkenlik gösterebilir. İngiliz nanesi soğuk algınlığı, grip, öksürük ve mide bulantısına iyi geldiği bilinmektedir.

Kimyon: Kimyon çoğunlukla baharat olarak kullanılır ve tercih edilir. Keskin kokusu ile uyarıcı ve gaz giderici özelliğine sahiptir. Sindirim bozukluğunda, kas ağrılarında, mide ağrısında fayda sağlamaktadır.

Melisa otu: Oğul otu olarakta bilinir. Kokusu güzeldir. Melisa otunun araştırmalar sonucunda uyku bozukluğunda, kalp hastalıklarında ve tansiyon hastalarında kullanılabileceği söylenmiştir. Ayrıca farklı kadınsal hastalıklara iyi geleceği belirtilmiştir. Örneğin adet düzensizliğinde ve menopoz döneminde rahatlatıcı olarak kullanılabilir.

Seylan tarçını: Seylan tarçını Asya ve Hindistan bölgesinde kendiliğinden yetişen tarçın türüdür. Tarçının rahatlatıcı, sakinleştirici, ağrı kesici, antiseptik özelliği ve gaz söktürücü özelliği vardır.

Lavanta: Lavanta bilindiği gibi hoş kokulu bir bitkidir. Lavanta çiçeklerinin kurutulmuş ekstresi sağlık açısından faydalı olabilmektedir. Tansiyon, hazımsızlık, uyku verici, kalp hastalıklarında kullanılır. Akne için lavanta çiçeğinden elde edilen yağ fayda sağlar. Ayrıca uyarıcı kokusu ile sinir uçlarını uyarır ve solunum yollarını güçlendirir.

Adaçayı: Adaçayı bilindiği grip, soğuk algınlığı, boğaz ağrısı ve öksürükte kullanılır ve faydalıdır.

Doğal kekik: Kekik ülkemizde doğal olarak yetişen bir bitkidir. Baharat olarak kullanımı yaygındır. Sindirim sistemini rahatlatıcı ve balgam sökücü etkileri vardır.

Strath şurup tablet ne için kullanılır?

Hastalıklara karşı direnç

Strath şurup ve tablet formu bağışıklık sistemine destek olarak hastalıklara karşı direnç sağlar. Hastalık esnasında kullanıldığında rahatlama ve hızlı iyileşmeye yardımcı olur. Özellikle grip ve öksürük gibi üst solunum yolları hastalıklarında fayda sağlar.

Virüslerin neden olduğu hastalıklar

Uçuk ve zona gibi virüslerin neden olduğu cilt enfeksiyonlarında vücut direncini artırarak iyileşmeye yardımcı olur. Ayrıca ağız içi yaralarda (aft) faydalıdır.

Dikkat dağınıklığı

Dikkat dağınıklığı ve konsantrasyon bozukluğu olan kişilerde kullanılır. Odaklanma ve öğrenme kabiliyetini artırır.

Ameliyat sonrası

Ameliyat sonrası nekahat döneminde hastanın ameliyat bölgesinin enfeksiyon olmaması ve iyileşmesine yardımcı olmak amacıyla kullanılabilir.

Yorgunluk

İçeriğinde bulunan 11 vitamin, 13 hücre yapı taşı, 19 mineral ve element, 18 aminoasit sayesinde vücudun enerji üretimini artırarak yorgunluk ve halsizliği azaltır.

Stres

Strath tablet/şurup içeriğindeki rahatlatıcı bitki ekstreleri ile kişinin ruhsal olarak rahatlatır ve sakinleştirir. Uyku problemi yaşayan kişiler için strath gece uyumadan 1 saat öncesinden alınabilir.

Strath şurup nasıl kullanılır?

Strath şurup 1 yaşından itibaren kullanılabilir.

1 ile 3 yaş arası çocuklarda günde 2 defa 1 çay kaşığı

4 ile 12 yaş arası çocuklarda günde 2 defa yarım ölçek

12 yas üzeri çocuklarda günde 2 defa 1 tatlı kaşığı

Strath tablet nasıl kullanılır?

Strath tablet 6 yaş ve 12 yaş arası çocuklarda günde 2 defa 1 adet

12 yaş üstü ve yetişkinlerde günde 2 defa 2 adet kullanılır.

Tok karnına alınması tavsiye edilir.

Strath tablet ve şurubun herhangi bir yan etkisi belirtilmemiştir.

Serin, rutubetsiz ve güneş görmeyen ortamlarda saklayın.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: ,
Eklenme Tarihi: 23 Şubat 2019

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın


Notice: Trying to get property of non-object in /home2/sag/public_html/wp-includes/script-loader.php on line 2740

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home2/sag/public_html/wp-includes/script-loader.php on line 2740