Stresi Azaltan Bitkiler

 

 

Stresi Azaltan Bitkiler

 

Stres günümüz şartlarında karşılaşılan en büyük sorunlarından birisidir. Yaşadığımız hayatın yoğunluğu, sorunlar, geçim kaygısı derken stres ortaya çıkmakta. Stresi Azaltan Bitkiler bu konuda size büyük yardımcı olabilir. Birçoğumuz stres konusunda ilaç yardımı ve ya tıbbi destek almadan önce bitkisel tedavi yöntemlerine başvurabiliriz. Bu konuda dikkat edeceğimiz en önemli nokta ise bitkisel tedavileri bilinçsizce uygulamaktan kaçınmak ve tıbbi ilaçlarla bir arada kullanmamak olmalıdır. Stresi azaltan ya da önlemeye yardımcı olan bitkilerden bahsedecek olursak:

 

Stres İlacı Papatya Çayı

Stres İlacı Papatya Çayı derken inanın abartmıyoruz. Papatya çayı sakinleştirici etkisinin yanı sıra kaygı ve stresi azaltıcı etkiye de sahiptir. Stresi Azaltan Bitkiler listesinde ilk sıralarda yer alan papatya bitkisi kolaylıkla ulaşılabilen yaygın yetişen bir bitkidir. Üstelik bitkiler arasında en az yan etkiye sahip olan papatyadır. Bu nedenle bebeklerin uyku sorunları konusunda sıkça önerilir ve uygulanır. Papatya çayını hazır poşetlerde bulabileceğiniz gibi aktardan kurutulmuş papatya alarak kendiniz de hazırlayabilirsiniz.

 

Her Derde Deva Adaçayı

Her Derde Deva Adaçayı hemen hemen hepimizin severek tükettiği doğal içeceklerden bir tanesidir. Günde iki bardak tüketilmesi tavsiye edilen adaçayı sinirleri yatıştırıcı ve sakinleştirici etkisi ile stresi azaltır. Uyku öncesi içildiği zaman rahat uykuya geçişi sağlamaktadır. Limon ya da balla tatlandırıldığı zaman kolay bir içimi olan adaçayı antioksidan özellikleri sayesinde vücutta biriken toksinlerin atılımını da kolaylaştırır.

 

Doğal Antidepresan Kedi Otu

blank

Doğal Antidepresan Kedi Otu şeklinde bir tanımlama yapmamızın sebebi bu bitkinin piyasadaki stres önleyici ilaçlar kadar güçlü bir etkiye sahip olmasından dolayı. Bazılarınız belki ilk defa duyuyor ancak kullanım alanları her geçen gün artan bu bitkinin tablet formlarını ya da çaylarını piyasada kolaylıkla bulmanız mümkün. Kedi Otu bitkisinin kaygının verdiği stresi azaltıcı ve yatıştırıcı etkileri bulunmaktadır. Bu bitkiyi tüketirken kullanma talimatlarına uymak ve diğer ilaçlarla birlikte kullanmamak önemlidir.

 

Doğal Rahatlatıcı Nane

blank

İçerisindeki ferah uçucu yağlar nedeni ile sinir sistemine olumlu etkileri olan Doğal Rahatlatıcı Nane, kolaylıkla elde edebileceğiniz ve kullanım alanları oldukça çok olan bir bitkidir. Yemeklere, salatalara tat katan nanenin çayını ve şekerini kullanmak bile stresinizin azalmasına neden olacaktır.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , , ,
Eklenme Tarihi: 29 Eylül 2018

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın

Stresi Azaltan Bitkiler (3 Yorum)

  1. ıhlamur ve rezene yumuşacık yapar sindirimi rahatlatır uyku getirir kolay ulaşılabilir.

  2. Passiflora kullandım fazla etkisini görmedim 5HTP var eczanelerde çok iyi

  3. ben papatya çayı ile birlikte ıhlamur içiyorum ıhlamur çok hoşuma gidiyor hem içimi güzel hem de insanı acayip rahatlatıyor akşamları için uyku getirebilir.


Notice: Trying to get property of non-object in /home2/sag/public_html/wp-includes/script-loader.php on line 2740

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home2/sag/public_html/wp-includes/script-loader.php on line 2740