Su İçerek Zayıflanır Mı?


Dünyada birçok insan fazla kilolarından rahatsızlık duymakta ve bu sorunlarından kurtulmanın mümkün olduğunca kestirme ve pratik yöntemlerini araştırmaktadır. Dolayısıyla ortaya yanlış uygulama ve fikirlerden oluşan birçok bilgi kirliliği çıkmaktadır. Televizyon ve İnternet ortamında birçok insan, bir takım marjinal, basit ve mucizevi yöntemlerle insanları kilo verebileceklerine ikna etmeye çalışmaktadır. Bu yanlış bilgiler, kilo vermenin tek ve sağlıklı yöntemi olan diyet ile spor faktörlerinin geri planda kalmasına yol açmaktadır ve bu çok yanlıştır. Söz konusu diğer yöntemler tek başına hiçbir işe yaramamakla birlikte, ancak diyet ve sporla birlikte kullanıldıkları taktirde sonuç verebilecek ekstra yöntemlerdir.

 Suyun Önemi

Kuşkusuz insan hayatı ve sağlığı için gerekli olan doğadaki en önemli madde sudur. Su olmadığı koşulda hayatın da olmayacağı bir gerçektir. Söz konusu suyun insan vücudu için birçok yararı mevcuttur. Bu yararlarından bir tanesi de zayıflama konusunda yardımcı bir görev üstlenmesidir. Su zayıflamaya yardımcı olur fakat tek başına sadece su içerek zayıflama gibi bir durum söz konusu olamaz. Doğada zayıflamaya yardımcı olabilecek suyun haricinde başka birçok kaynak mevcuttur fakat hiçbiri tek başına bu konuda yeterli olamaz. Bu kaynaklar ancak spor ve diyet yöntemleri ile bir arada kullanılırsa fayda sağlayacaklardır.

Su İçerek Nasıl Zayıflanır?

Bilimsel araştırmalar neticesinde suyun vücuttaki yağ yakımına olumlu katkı sağladığı görülmüştür. Eğer amaç yağ yakıp zayıflamak ise, su bu konuda yardımcı bir kaynak olarak kullanılabilmektedir. Özellikle sabahları yataktan kalkar kalkmaz, hiçbir şey yemeden önce yaklaşık 1 litre su içilmesi vücut sağlığı ve zayıflama konularında çok büyük fayda sağlamaktadır. Amerikan Sağlık Enstitüsü’ne göre, ortalama yetişkin bir erkeğin günde yaklaşık 3 litre, ortalama yetişkin bir bayanın ise günde yaklaşık 2 litre su içmesi tavsiye edilmektedir. Fakat düzenli spor yapan bireyler için bu miktar takriben 1 litre daha fazla alınabilmektedir.

Su içmek, kilo vermeye büyük katkılar sağlayabilmektedir. Fakat başka hiçbir şey yapmaksızın sadece su içerek zayıflamak gibi bir durum söz konusu değildir. Bunun için yapılması gereken şey düzenli bir diyet ve spor hayatıdır. Bunların yanında bolca su tüketerek süreci daha kolay bir hale getirmek mümkündür.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , , ,
Eklenme Tarihi: 29 Nisan 2018

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın


Notice: Trying to get property of non-object in /home2/sag/public_html/wp-includes/script-loader.php on line 2740

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home2/sag/public_html/wp-includes/script-loader.php on line 2740