Sustenium plus nedir? Ne için kullanılır?

sustenium-plus-sase

Sustenium plus nedir?

Sustenium plus vitamin, mineral ve aminoasit içeren gıda takviyesidir. İçeriğindeki vitamin, mineral ve aminoasit sayesinde kişiye enerji verir. Yorgunluk ve halsizlik gibi belirtileri azaltır.

Sustenium plus saşe içeriğinde diğer vitaminler tabletlerinde pek bulunmayan kreatin, arjinin ve beta alanin bulunur. Arjinin, vücutta büyüme hormonunu tetikleyerek kas oluşumunu sağlar. Kreatin ve beta alanin ise kaslardaki enerji seviyesini artırarak kişinin daha güçlü ve zinde olmasını sağlar.

Sustenium plus saşe içeriği nedir?

Her 1 saşe içeriğinde;

  • 3000 mg kreatin
  • 2000 mg l-arginin
  • 400 mg beta alanin
  • 200 mg magnezyum
  • 80 mg c vitamini
  • 7 mg demir
  • 6 mg çinko
  • 2 mg B1 vitamini

Kreatin nedir?

Kreatin, kasların enerji elde etmesini sağlayan bir maddedir. Et ve balıkta doğal olarak bulunur.  Çoğunlukla spor yapanlar tarafından tercih edilen bir beslenme desteğidir. Doping olmadığı belirtilmiş ve doping olarak algılanmaması gerektigi söylenmiştir. Bir çok hastalığa karşı da kullanılmaktadır.

Beta alanin nedir?

Beta alanin bir aminoasittir. Beta alanin vücut performansını artırmak, vücutta kas oluşturmak ve enerji seviyesini artırmak amaçlı kullanılır. Kreatin ile birlikte kullanıldığında vücudun enerji seviyesini daha da artırır.

L-arginin nedir?

L-arginin vücutta büyümeyi destekleyen bir aminoasittir. Vücuda alınan proteinlerin kas oluşturmasını sağlar.

Sustenium plus sase ne için kullanılır?

Spor yapanlar

Spor yapanlar spor aktivitesi esnasında yorgunluk ve bitkinlik hissedenler sustenium plus saşe ile bu belirtileri azaltabilir. Spor esnasında vücut daha fazla enerjiye ihtiyaç duyar. Bu enerji yeterince karşılamadığında vücut kasları eriterek enerjiye dönüştürür. Buna kas yıkımı denir. Aşırı spor yapan kişilerde vücut kasları gerekli desteği alamadığında kas yıkımı oluşması mümkündür. Bu nedenle spor yapan kişilerde sustenium plus saşe gibi destek gıda takviyeleri alınabilir. Bu tür gıda takviyeleri doping yerine geçmez. Sadece doğal olarak vücudu destekler.

Kronik yorgunluk sendromu

Kronik yorgunluk sendromu  çoğu zaman psikolojik nedenlerden ve beslenme bozukluğundan kaynaklanabilir. Kendini sürekli yorgun ve bitkin hisseden kişiler ya ciddi derecede vitamin ve mineral eksikliği ile karşı karşıya ya da psikolojik problemler yaşıyor olabilir. Sustenium plus sase içerdiği vitamin, mineral ve aminoasit sayesinde kişide ki stresi azalttığı gibi enerji seviyesinin artmasını sağlar.

Yoğun iş hayatı

Yoğun iş temposunda çalışanlar sustenium plus saşe ile vücut direncini ve enerjisini en üst seviyede tutabilirler. Uzun mesai saatleri ve yüksek tempoda çalışmak vücut direncini düşürür. Böylelikle halsizlik ve yorgunluk oluşmasının yanı sıra bağışıklık sistemi zayıflayarak hastalığa yakalanma riski artar. Sustenium plus saşe vücut direncinin düşmesini büyük ölçüde azaltır ve yoğun tempoda vücuda zindelik vererek bitkinliği azaltır.

İleri yaşlardaki yorgunluk

Yaş ilerledikçe vücut metabolizması yavaşlar ve vücutta enerji üretimi azalır. Böylelikle vücutta yorgunluk ve halsizlik oluşur. Sustenium plus saşe kullanımı vücutta enerji üretimine destek olarak enerji seviyesini artırır.

Sustenium plus saşe nasıl kullanılır?

Sustenium plus saşe sabah kahvaltısından bir müddet sonra kullanılır. 1 bardak suyun içerisine 1 adet portakal aromalı sustenium plus saşe dökülür ve erimesi ile birlikte içilir. Bardağın dibinde kalan tortu için bir miktar daha su ilave edilip içilmelidir.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , , ,
Eklenme Tarihi: 25 Şubat 2018

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın

Sustenium plus nedir? Ne için kullanılır? (4 Yorum)

  1. Sustenium plus hakkında en çok merak edilen kilo aldırır mı aldırmaz mı sorusu bence burada yazılanlar tamamen doğru vitaminler iştah açmaz kapalı iştahı normale çeker.

  2. Vitamin ve mineral kombinasyonları eğer kişi iştahsız ise iştahının normal seviyeye gelmesini sağlar, daha fazla iştah açarak kilo alımına neden olmaz.


Notice: Trying to get property of non-object in /home2/sag/public_html/wp-includes/script-loader.php on line 2740

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home2/sag/public_html/wp-includes/script-loader.php on line 2740