Tatlı badem yağının faydaları

Tatlı badem yağı

Badem yağı denince ilk akla gelen saç besleyici özelliğidir. Badem yağı saç besleyici özelliğinden dolayı kullanımı oldukça yaygındır. İçeriğinde bulunan vitaminler sayesinde saç ve cilt güzelliği için kullanılabilecek doğal yağlar arasındadır. Badem yağı tatlı badem ve acı badem olarak bilinse de asıl faydalı olan ve piyasada sadece badem yağı olarak bilinen tatlı badem yağıdır. Acı badem yağının kullanımı çok yaygın değildir. Acı bademin çoğunlukla sütü elde edilir.

Tatlı badem yağının cilde faydaları

Tatlı badem yağının en yaygın kullanım alanı saç bakımı, kaş bakımı ve kirpik bakımıdır. Tatlı badem yağının içeriğindeki maddeler saçları ve kıl köklerini besleyerek daha sağlıklı ve dayanıklı çıkmasını sağlar. Besleyici özelliği sayesinde saçların, kaşların ve kirpiklerin daha hızlı uzamasını sağlar.

Tatlı badem yağının cilt besleyici özelliği bulunmaktadır. Cildin bakımını ve onarımını yaparak daha sağlıklı görünmesini sağlar. Çatlayan ve kuruyan ciltlere sürülebilir. Cildi en kısa sürede sağlığına kavuşturur. Özellikle kuru ciltlerde hassasiyeti ve çatlamaları önlemek amacıyla sürülebilir.

badem yağı

Tatlı badem yağı gebelikte çatlak önleyici olarak kullanılabilmektedir. Cildin elastik yapısının bozulmasını engeller. Cildi nemli ve esnek tutar, bu sayede çatlamaları önler. Badem yağını karın bölgesine günlük masaj şeklinde uygulayabilirsiniz.

Badem yağı ile ağrıyan bölgelere masaj yapılabilir. Masaj şeklinde sürüldüğünde hem cildi hemde ağrıyı hafifletir. Baş ağrısı dahil olmak üzere tüm cilde ve tüm  cilt tiplerine uygulanabilir.

Badem yağı erkeklerde sakal çıkma problemine karşı kullanılabilir. Seyrek sakal olan bölgelere günde 2 defa pamukla sürülebilir. Sakal köklerini besler ve sakalları gürleştirir.

Badem yağının saçlara uygulanması

Badem yağının saçlara haftada 1 defa uygulamak yeterlidir. Saçlar yıkandıktan sonra nemli saça badem yağı sürülür ve tarak yardımı ile saçlara yayılır. Yaklaşık 30 dakika bekletildikten sonra tekrar yıkanır. Yıkanıp kurulandığında saçlar daha canlı ve parlak olur.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , ,
Eklenme Tarihi: 14 Haziran 2017

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın


Notice: Trying to get property of non-object in /home2/sag/public_html/wp-includes/script-loader.php on line 2740

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home2/sag/public_html/wp-includes/script-loader.php on line 2740