Tatlı elma yağının faydaları

Tatlı elma yağı

Çoğunlukla cilt bakımında kullanılan tatlı elma yağının saçlara, cilde ve vücuda bir çok faydası bulunmaktadır. Tatlı elma yağı içilebilir ve haricen kullanılabilir. İçildiğinde mide ve bağırsak yollarının rahatlamasını sağlar. Haricen sürüldüğünde ise cildi onarır ve bakımını yapar.

Tatlı elma yağı eczanelerde ve aktarlarda satılmaktadır. 20 cc, 30 cc ve 50 cc lik şişelerde bulabilirsiniz.

Tatlı elma yağının faydaları

Saç bakımı

Tatlı elma yağı saç bakımı için kullanılabilen doğal yağların arasındadır. Tatlı elma yağı saçların kökünden beslenmesini sağlar ve dökülmeleri azaltır. Özellikle kuru, yıpranmış ve kimyasal işlem görmüş saçlara maske şeklinde haftalık olarak uygulanabilir.

Tatlı elma yağı kırılan saçlar için kullanılabilir. Saçlarda oluşan elektriklenmeyi azaltır. Saçların daha canlı ve parlak görünmesini sağlar. Tatlı elma yağı yıkanmış ve kurulanmış saçlara sürülerek, tarak yardımı ile yayılır. Yaklaşık olarak 30 dakika bekletildikten sonra tekrar yıkanır.

elma apple

Sivilce

Tatlı elma yağı sivilceli ciltlerin bakımını ve onarımını yapar. Sivilce enfeksiyonun cilde vermiş olduğu zararın en aza indirilmesinde etkili olur. Ayrıca sivilce enfeksiyonundan sonra ciltte iz kalma riskini en aza indirir. Tatlı elma yağını sivilceli bölgelere pamuk yardımı ile sürebilirsiniz.

Sindirim sistemi

Tatlı elma yağı sindirim sistemini rahatlatarak gaz, şişkinlik ve hazımsızlık gibi problemlere iyi gelir. Ayrıca yemeklerden sonra oluşan mide yanması ve mide ağrısını azaltır. Tatlı elma yağı tüm bu şikayetler için yemeklerden önce 1 çay kaşığı kadar içilmelidir.

Cilt bakımı

Tatlı elma yağı cilt bakımında kullanılabilir. Kuru ve çatlamış ciltlerin bakımını ve onarımını yapar. Özellikle kış aylarında oluşan cilt çatlaklarında kullanıldığında çatlakları onarır ve koruma sağlar. Tatlı elma yağını kullandığınız el kreminin içerisine karıştırabilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: ,
Eklenme Tarihi: 8 Haziran 2017

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın


Notice: Trying to get property of non-object in /home2/sag/public_html/wp-includes/script-loader.php on line 2740

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home2/sag/public_html/wp-includes/script-loader.php on line 2740