Termojenik Yağ Yakıcılar

Termojenik yağ yakıcılar nedir?

Temojenik yağ yakıcılar vücudun hareket esnasında oluşturduğu ısıyı artırarak yağ yakımını sağlarlar. Temojenik yağ yakıcıların vücutta göstermiş oldukları etkiye termojenez denir. Termojenez esnasında vücut, ısısını artırarak metabolizmayı hızlandırır ve yağ yakımı artar. Vücutta hareketlilik olmadığı anda ısı yükselmez ve yağlar yakılmaz. Termojenik yağ yakıcılar sayesinde kişi oturduğu yerden bile yağların yakılmasını sağlayabilir. Ancak hareket esnasında vücudun yakmış olduğu yağ miktarı daha fazla olur.

Günümüzde en önemli problemlerden biri haline gelen obezitenin önlenmesi için kullanılabilir. Aşırı kilolardan kurtulmak ve vücudun yağ yakımını hızlandırmak için temojenik yağ yakıcılar size yardımcı olabilir. Vücuttaki yağlardan daha kolay kurtulmak için temojenik yağ yakıcılar ve beraberinde düzenli ve dengeli beslenme daha sağlıklı yağ yakımını sağlar. Fazla kilolardan kurtulmak için karbonhidrat tüketimin azalması önemlidir. Karbonhidratlar fazla alındığında, vücut yağ olarak özellikle karın bölgesine depolar. Yağ oluşumunun engellenmesi için diyet yapmak size daha iyi kilo vermenizi sağlar. Besinlerden alınan kaloriler , gün içinde harcamış olduğunuz kaloriden daha az olmalıdır. Örneğin; günlük 1000 kalori alıyorsunuz harcadığınız kalori 1000 kalorinin üzerinde olmalıdır ki vücut eksik kalan kalorileri depolanmış yağlardan kullansın.

Termojenik yağ yakıcılar vücutta nasıl etki gösterir?

Vücutta hareket ısısı oluşturarak yağların yakılmasını sağlar. Hareket esnasında oluşan ısının hareketli olmadan da oluşmasını sağlayabilirler. Bu sayede yağ yakımını hızlandırır.

Vücuttaki yağların yakılması esnasında açıkta kalan karbonhidratlar kullanan kişiye tokluk hissi verir. Bu sayede yemek yeme hissi azalır. Tiroid hormonunu çalıştırarak metabolizmayı hızlandırır. Hızlı metabolizma besinlerin yakılmasını ve depolanan yağların azalmasını sağlar.

Vücutta kilo kaybının gerçekleşmesi için besinlerden alınan karbonhidratlar azalmalı ve vücudun hareket mekanizması çalıştırılmalıdır. Bu sayede yakılan yağ miktarı artar ve sağlıklı kilo verme gerçekleşir.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , , ,
Eklenme Tarihi: 16 Ocak 2017

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın


Notice: Trying to get property of non-object in /home2/sag/public_html/wp-includes/script-loader.php on line 2740

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home2/sag/public_html/wp-includes/script-loader.php on line 2740