Umca tablet nedir? Ne için kullanılır?

Umca tablet nedir?

Umca tablet üst solunum yolu enfeksiyonlarında tedaviye destek olmak amaçlı kullanılan bitkisel bir takviyedir. İçeriğinde Afrika sardunyası bitkisinin köklerinden elde edilen pelargonium sidoides sıvı ekstresi bulunmaktadır.

Pelargonium sidoides, grip, soğuk algınlığı, bronşit, farenjit, sinüzit, yüksek ateş, halsizlik, yorgunluk ve kulak enfeksiyonlarında tedaviye destek olmak için kullanılan diğer ilaçların yanında bitkisel alternatif bir yöntemdir.

Afrika sardunyası nedir?

Afrika sardunyası Afrika’nın kıyı bölgelerinde yetişen küçük bir bitkidir. Sağlık açısından bu bitkinin köklerinden elde edilen sıvı ekstre kullanılır. Afrika’da yaşayan yerli halkın bu bitkiyi çeşitli viral ve bakteriyel enfeksiyonlarda kullandığı bilinmektedir. Kullanımı giderek yaygınlaşmış ve hastalıkların tedavisine destek olmak için çeşitli formları kullanıma sunulmuştur.

Bunlardan biride umca tablettir. Umca tablet 6 yaş ve üstü için viral ve bakteriyel enfeksiyonlara karşı  bağışıklık sistemine destek olmak amaçlı kullanılabilir. Antibakteriyel ve antiviral özelliğe sahiptir. Ayrıca antioksidatif özelliği ile vücudu zararlı serbest radikallerden korur.

Umca tablet ne için kullanılır?

Öksürük

Umca tablet balgamlı ve kuru öksürük tedavisi için veya tedaviye yardımcı olmak için kullanılabilir. Farenjit, bronşit ve diğer nedenlere bağlı gelişen öksürüğün rahatlamasını sağlar.

Grip ve soğuk algınlığı

Grip tedavisi için antibiyotik kullanımı uygun değildir. Diğer grip ilaçları ise hastalığın semptomlarını azaltır. İstirahat ederek ve C vitamini tüketimini arttırarak gripten kısa sürede kurtulabilirsiniz. Umca tablet ise virüsleri bloke ederek kısa sürede iyileşmeyi sağlar.

Yüksek ateş

Vücudun savunma özelliklerinden bir tanesi vücut ısısının yükselmesidir. Ateşli hastalıklarda umca tablet bağışıklık sistemine destek olarak vücudun savunma sistemini güçlendirir.

Üst solunum yolu enfeksiyonları

Çoğunlukla kış aylarında soğuk havalarında etkisi ile meydana gelen üst solunum yolu enfeksiyonlarında umca tablet kullanılabilir. Farenjit, bronşit, kulak enfeksiyonları, boğaz ağrısı, sinüzit vb hastalıklarda tedaviye destek olur.

Umca tablet nasıl kullanılır?

Umca tablet 6 yaşından küçük çocuklara önerilmemektedir.

6-12 yaş arası çocuklarda günde 2 defa 1 adet.

12 yaş üstü yetişkinlerde ise günde 3 defa 1 tablet.

Umca tablet aç veya tok karnına alınabilir. 1 bardak su ile çiğnemeden  yutulmalıdır. Hastalığın tekrar etmemesi için iyileştikten sonra 2-3 gün daha devam edilmesi önerilir.

Umca tablet uyarılar

Umca tablet kan pıhtılaşmayı önleyici ilaçlar ile birlikte kullanılmamalıdır.

Gebelikte ve emzirme döneminde kullanımı önerilmez.

Umca tablet içeriğinde bulunan herhangi bir maddeye karşı alerjiniz varsa kullanmayınız.

Umca tablet yan etkileri

Umca tablet kullanımı esnasında mide bulantısı, mide yanması, karın ağrısı ve ishal gibi şikayetler oluşabilir. Diş eti kanaması ve burun kanaması görülebilir. Böyle yan etkiler görüldüğünde umca tableti kullanmayı bırakın ve doktora başvurun.

Umca tablet fiyatı: 44,5 ₺ (08/12/2018 tarihindeki güncel fiyat)

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , , ,
Eklenme Tarihi: 8 Aralık 2018

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın

Umca tablet nedir? Ne için kullanılır? (1 Yorum)

  1. Umca tablet bağışıklık sistemini güçlendirir mi yoksa sadece hasta olunca mı kullanacağız.


Notice: Trying to get property of non-object in /home2/sag/public_html/wp-includes/script-loader.php on line 2740

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home2/sag/public_html/wp-includes/script-loader.php on line 2740