Üzüm Çekirdeği Yağının Faydaları

ÜZÜM ÇEKİRDEĞİ YAĞI

Siyah üzüm çekirdeğinin insan sağlığı açısından önemli faydaları olduğu bilinmektedir. Özellikle cilt sağlığı için kullanımı gittikçe artmaktadır. Üzüm çekirdeği yağı günlük içildiğinde vücudumuzdaki en önemli organlardan biri olan kalbin daha sağlıklı çalışmasını sağlar. Kalbin sağlıklı çalışması halinde birçok hastalığın önüne geçilmiş olur. Özellikle damar tıkanıklığına bağlı oluşan hastalıklar azalır.

Üzüm çekirdeği yağının cilde faydaları

Üzüm çekirdeği yağı saçlı deriye kullanılabilir. Antioksidan etki yaratarak saç derisindeki hücrelerin yenilenmesini sağlar. Saç köklerini ve saçları besleyerek , saç dökülmesi sorunlarına iyi gelir.

Kaş ve kirpiklerin bakımını yapar. Özellikle bayanların sorunları arasında olan kaş ve kirpiklerin daha sağlıklı uzamasını sağlar. Kaş ve kirpik köklerini besleyerek daha parlak ve canlı olmasını sağlar.

Erkeklerde sakal çıkarıcı olarak kullanılabilir. Genç yaştaki erkeklerde sorun haline gelen az ve seyrek çıkan sakallar için kullanılabilir. Seyrek olan bölgelere her gün sürülerek sakalların daha sağlıklı ve gür çıkmasını sağlar.

Ciltteki yaşlanma belirtilerine karşı kullanılabilir. Özellikle göz çevresi morlukları ve göz altı torbaları için kullanılabilir. Sağlıklı bir cilt için üzüm çekirdeği yağı günlük olarak kullanılmalıdır. Cildi besleyerek daha canlı ve pürüzsüz olmasını sağlar. Ciltte oluşan güneş lekerine karşı etkili bir çözümdür. Ciltteki hücreleri yenileyerek kırışıklıkları azaltır. Akne ve sivilce gibi problemlerde tercih edilebilir.

Üzüm çekirdeği yağının sağlığa faydaları

Üzüm çekirdeği yağı içerisindeki omega 6 sayesinde kalp ve damar sağlığı için oldukça faydalıdır. Damarları yumuşatarak kan akışının rahatlamasını sağlar. Kalp ritmini düzenler ve kalp çalışmasını rahatlatır. Damarlarda tıkanıklığa neden olan kötü kolesterolün azalmasını sağlar. Tansiyon düzeni için kullanılır. Yüksek tansiyonu olan kişilerde tansiyonun dengelenmesini sağlar. Kalp krizi ve beyin kanaması riskini azaltır.

Haricen vücutta oluşan ağrılara sürülebilir. Özellikle sırt ve bel ağrısı için masaj yapılarak sürüldüğünde ciddi rahatlama sağlar. Eklem ağrıları ve romatizmal ağrıların hafifletilmesinde kullanılabilir.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , , ,
Eklenme Tarihi: 29 Aralık 2016

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın


Notice: Trying to get property of non-object in /home2/sag/public_html/wp-includes/script-loader.php on line 2740

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home2/sag/public_html/wp-includes/script-loader.php on line 2740