Vitaday infulu-ex şurup ne için kullanılır?

vitaday-kara-murver-surubu

VİTADAY İNFULU-EX KARA MÜRVER ŞURUBU

Vitaday infulu-ex şurup, içeriğinde bulunan kara mürver ekstresi ile hastalık döneminde vücut bağışıklık sistemine destek olan gıda takviyesidir. İçeriğinde bulunan C vitamini ve çinko bağışıklık sistemini güçlendirerek hastalıklara karşı vücut direncini artırır.

Vitaday infulu-ex şurup içeriği (5 ml içerisinde);

Kara mürver ekstresi (sambucus nigra): 500 mg

C vitamini (askorbik asit): 100 mg

Çinko: 7,5 mg

Kara mürver ekstresi

Kara mürver ağacının yaprakları, çiçekleri, gövdesi, kabukları ve zeytine benzeyen meyvelerinden sağlık açısından faydalanılır. Kara mürver meyveleri eskilerden beri soğuk algınlığı ve virüslerin neden olduğu enfeksiyonlara karşı kullanıldığı bilinmektedir. Kara mürver ağacının diğer kısımları farklı hastalıklara karşı şifa kaynağı olduğu bilinmektedir.

Kurutulmuş kara mürver çiçekleri (sambucus nigra) vitaday kara mürver şurubunun içerideki asıl maddedir. Kara mürver çiçek ekstresi özellikle üst solunum yolları enfeksiyonlarına karşı vücuda direnç verir.

C vitamini (askorbik asit)

C vitamini bir çok meyve ve sebzede bulunan özellikle kış aylarında vücudun en fazla ihtiyaç duyduğu vitamindir. Vücut direncinin düşmemesi, vücudun zinde kalması ve bağışıklık sistemini güçlü olması için vücudun C vitaminine ihtiyacı vardır.

Çinko

Mineral grubundan olan çinko, insan vücudunda önemli görevler üstlenmektedir. Çocuklarda ve yetişkinlerde bağışıklık sistemine destek olur. Çocuklarda gelişime katkı sağlar ve daha birçok hastalığa karşı vücudun ihtiyacı olan ve vücudun işleyişine önemli katkıları olan bir mineraldir. Özellikle soğuk algınlığı ve üst solunum yolu enfeksiyonlarında vücudun doğal savunma sistemine destek olur.

 

VİTADAY İNFULU-EX KARA MÜRVER ŞURUBU NE İÇİN KULLANILIR?

Soğuk algınlığı: Vitaday infulu-ex şurup çocuklarda ve yetişkinlerde soğuk algınlığı ve grip sendromlarının iyileşmesi için bağışıklık sistemini güçlendirerek vücuda destek olur.

Öksürük: Vitaday infulu-ex şurup her türlü öksürüğün tedavi süresinin kısalması için kullanılabilir.

Boğaz enfeksiyonu: Boğazlarda meydana gelen tahriş, kızarıklık ve iltihaba karşı kullanılır. Bağışıklık sisteminin bir parçası olan bademciklerin iyileşmesini hızlandırır.

Diğer viral hastalıklar: Vitaday infulu-ex şurup virüslerden dolayı kaynaklanan hastalıklarda kullanılabilir. Nezle, grip, burun akıntısı, herpes(uçuk, zona) gibi rahatsızlıklarda bağışıklık sistemini güçlendirir.

VİTADAY İNFULU-EX ŞURUP NASIL KULLANILIR?

Vitaday infulu-ex şurup çocuklarda günde 1 ölçek tok karnına verilebilir. Hastalığın şiddetine göre sabah ve akşam 1 er ölçek verilebilir.

Vitaday infulu-ex şurup yetişkinlerde günde 3 defa 1 ölçek, şiddetli hastalıklarda ise 2 şer ölçek tok karnına kullanılabilir.

Vitaday infulu-ex şurup açıldığından itibaren 1 ay içerisinde tüketilmelidir. Bu süre içerisinde güneş görmeyen ve serin ortamda saklanmalıdır.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , , ,
Eklenme Tarihi: 14 Aralık 2017

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın

Vitaday infulu-ex şurup ne için kullanılır? (2 Yorum)

  1. Sakıncalı değil, içeriğinde vücutta birikme yapabilecek veya uzun süre kullanımda zararı olacak herhangi bir madde yok.

  2. Mürver şurubu aldık fakat bir şişeden fazla kullanmak sakıncalımıdır


Notice: Trying to get property of non-object in /home2/sag/public_html/wp-includes/script-loader.php on line 2740

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home2/sag/public_html/wp-includes/script-loader.php on line 2740