Vitaglucan şurup nedir? Ne için kullanılır?

Vitaglucan şurup nedir?

Vitaglucan şurup; Çocukların bünyeleri gerek yanlış beslenme gerek gelişim çağında olmalarından dolayı vücut dirençleri düşebilir. Beslenme alışkanlığını ve beslenme düzenini yeterince sağlayamayan çocuklarda bağışıklık sistemi düşük olabilir.

Özellikle yemek seçen çocuklar, hem gelişim açısından geri kalır ve sürekli hastalıklar ile mücadele etmek zorunda kalır. Bu nedenle çocuklara ek destek yapılması tavsiye edilir. Vitaglucan şurup içerisinde bulunan betaglucan 1.3 ve 1.6 bağışıklık sistemine destek olarak hastalıklara karşı vücudu korur.

Vitaglucan şurup, çocuklarda bağışıklık sistemini güçlendirmek için kullanılan bir gıda takviyesidir. İçeriğinde bulunan beta glukan, C vitamini ve çinko, çocukların vücut savunma sistemini güçlendirerek hastalıklara karşı korur ve hastalık esnasında daha hızlı iyileşme sağlar.

Vitaglucan şurup içeriği nedir?

  60 mg C vitamini

C vitamini çocuk ve yetişkinlerde kısacası her insan vücudunun ihtiyacı olan en önemli vitaminlerden biridir. C vitaminin başta vücudun direncini artırmak ve daha bir çok olumlu etkileri bulunmaktadır. Vücutta c vitamini düşük olduğunda çeşitli belirtiler ortaya çıkar. En önemlisi vücut direncinin düşmesidir. Çocuklarda günde 60 mg C vitamini yeterli görülmüştür. Eğer çocuğunuz C vitamini içeren besinleri yeterince tüketmiyorsa C vitamini takviyesi mutlaka yapın.

  5 mg çinko

Çinko çocuklarda gelişimi destekleyen ve bağışıklık sistemini güçlendiren minerallerden biridir. Eksikliğinde vücutta bir çok belirti gösterebilir. Çinko eksikliğinde çocuklarda gelişim geriliği görülebilir. Çinko içeren başlıca besinler karaciğer, yumurta ve cevizdir. Çocuğunuz bu besinleri tüketemiyorsa çinko desteği yapmalısınız.

  50 mg beta glucan 1.3-1.6

Ekmek mayasının hücre duvarından elde edilir. Ekmek mayasının hücresini dış etkenlere karşı koruduğu gibi insan vücudunda da aynı etkiyi gösterir.

Beta glucan 1.3 ve 1.6 bağışıklık sistemini güçlendirmek için en etkili olanlarıdır. Her türlü bakteriyel ve virüslere bağlı hastalıkların oluşumunu önlemek için vücutta savunma yapar. Ayrıca vücudu parazitlerin zararlı etkilerine karşı koruyabilir. Çoğunlukla üst solunum yolu hastalıklarına maruz kalan başta çocuklar olmak üzere yetişkinlerde de etkilidir.

Vitaglucan şurup ne için kullanılır?

  Sık hasta olan çocuklar

Eğer çocuğunuz çok sık hasta oluyorsa, ona takviye olarak bu tür şurup vs. kullanmalısınız. Her hastalık çocuklara zarar verir ve gelişimlerine engel olur.

  Hastalığı zor iyileşenler

Çok sık hasta olan ve zor iyileşen çocuklarda bağışıklık sistemi fazlasıyla düşük olabilir. Bu durum genellikle beslenme kaynaklıdır. Çocuğunuz yeterince yemek yemiyor veya yemek seçiyor ise hastalıklara sık yakalanacak ve kolay iyileşemeyecektir.

  Kronik hastalığı olan çocuklar

Doğuştan kronik hastalığı olan çocukların bağışıklık sisteminin sürekli yüksek tutulması tavsiye edilir. Herhangi bir üst solunum yolu hastalığının kronik rahatsızlığına etkisi olacağı göz önünde bulundurulmalıdır.

  Kilo bakımından zayıf çocuklar

Kilo açısından zayıf olan çocuklarda bağışıklık sisteminin düşük olma ihtimali yüksektir. Çocuklar hasta olunca zaten bir şey yiyip içemezler. Bu durum daha da zayıflamalarına neden olur ve kendini toparlaması zaman alabilir.

Vitaglucan şurup nasıl kullanılır?

Vitaglucan şurup günde 1 defa 1 ölçek (5 ml) kullanılır. Aç veya tok karnına kullanılabilir. 1 ölçek (5ml) içerisindeki 50 mg beta glucan çocukların bağışıklık sistemini güçlendirmek için yeterlidir.

Bazı çocuklar şurup içmekten hoşlanmaz, böyle durumlarda herhangi bir yiyeceğe veya içeceğe karıştırabilirsiniz.

Vitaglucan şurup yan etkisi var mı?

Vitaglucan şurubun belirtilen herhangi bir yan etkisi yoktur.

25 derece altında güneş görmeyen ortamlarda saklanması uygundur.

Açıldığından itibaren 1 veya en geç 2 ay içerisinde tüketilmelidir.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: ,
Eklenme Tarihi: 9 Şubat 2019

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın


Notice: Trying to get property of non-object in /home2/sag/public_html/wp-includes/script-loader.php on line 2740

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home2/sag/public_html/wp-includes/script-loader.php on line 2740