Vitamalt Nedir? Ne İşe Yarar?

Vitamalt nedir?

Vitamalt, anne sütünü artırmak amaçlı kullanılan, alkolsüz ve gazlı malt içeceğidir. İçeriğinde yer alan arpa maltı anne sütünü artırmasının yanı sıra anne sütünün kalitesini de artırmaktadır. Vitamalt, anne sütünü bebekler için daha faydalı hale getirir. Bebeklerin beden ve zihin gelişimine katkıda bulunur.

Vitamalt cam şişe içerisinde tek kullanımlık olarak üretilmektedir. Şişenin kapağı açıldıktan itibaren bir gün içinde tüketilmesi gerekir. Kapak açıldıktan sonra ister tek seferde ister gün içerisinde ara ara tüketilebilir. Bu süreçte serin ve kuru ortamda saklanmalı ve ağzı yeniden kapatılmalıdır.

Vitamalt sadece emziren annelere özel değildir. Süt artırmasının yanında besleyici, kan yapıcı ve enerji verici gibi özelliklerinden faydalanılabilir.

Vitamalt gazlı içeceğin tamamı 220 kaloridir. Yüksek kalorili olması ile gün içindeki enerji ihtiyacınızı karşılar.

Vitamalt içeriği;

B3 vitamini

B1 vitamini

B2 vitamini

B5 vitamini

B6 vitamini

Vitamalt ne işe yarar?

Anne sütü artırıcı

Vitamalt kullanan anneler anne sütünün miktarını ve kalitesini arttırmış olur. Ayrıca bebeklerini besin değeri yüksek olan süt ile beslemiş olurlar. Anne sütü arttırmak için günlük bir şişe vitamalt içilmesi yeterli olacaktır. Daha fazla içilmesinin herhangi bir zararı bulunmamaktadır.

Sporcu takviyesi

Ağır sporla uğraşan kişiler, enerji takviyesi ve kas oluşumunun sağlanması için vitamalt kullanabilirler. Vitamalt gün içerisindeki yorgunluk ve bitkinliği azaltır. Vücuda güç ve kuvvet verir. Günde 1 şişe vitamalt ile kendinizi daha zinde hissedebilirsiniz.

Hastalıklar

Vitamalt grip ve soğuk algınlığı gibi viral enfeksiyonlarda kullanılabilir. Hastalık esnasında vücuda dinçlik verir ve hastalığın vücuttan daha kısa sürede atılmasını sağlar. Ayrıca öksürük tedavisinde kullanılabilecek doğal takviyeler arasındadır. Günde 1 şişe vitamalt üst solunum yolu enfeksiyonları için fayda sağlayacaktır.

Kan yapıcı

Vitamalt, vücutta kan yapıcı özelliğe sahiptir. Demir eksikliğinden dolayı kansızlığı olanlar demir ilaçlarının yanında vitamalt kullanabilirler. Vitamalt vücuttaki kan miktarını artırmaktadır. Ayrıca kan eksikliğinden dolayı halsizlik, güçsüzlük ve üşüme gibi problemleri giderir.

Vitamalt nasıl kullanılır?

Vitamalt tedavi amaçlı değildir. Gıda takviyesi olarak kullanılmalıdır. Bu yüzden düzenli kullanılması gerekmez. Ancak anne sütünü artırması için her gün ya da 2 günde 1 kullanılması önerilir.

Spordan önce veya spordan sonra kullanılabilir. Enerji artırması ve kaybedilen enerjiyi geri kazandırması için kullanılabilir.

 

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , , ,
Eklenme Tarihi: 23 Nisan 2017

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın


Notice: Trying to get property of non-object in /home2/sag/public_html/wp-includes/script-loader.php on line 2740

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home2/sag/public_html/wp-includes/script-loader.php on line 2740