Yara İyileştirici Kudret Narı Yağı

Kudret narı yağı

Kudret narı yağı, kudret narı meyvesinden çeşitli yöntemler ile elde edilen bir yağdır. Kudret narı meyvesinin sindirim sistemi hastalıkları üzerinde ciddi etkileri olduğu bilinmektedir. Haricen kullanımda ise yara olan bölgeye sürüldüğünde yara iyileştirici özelliği bulunmakta ve mikrop öldürücü etkisi ile yara olan bölgenin mikroplardan arınmasını sağlamaktadır.

Kudret narı meyvesi, kandaki şeker seviyesini dengelenmek için kullanıldığı gibi, meyvesinin yağı da şeker hastalığından dolayı iyileşmeyen yaraların hızlı bir şekilde tedavi edilmesi için kullanılabilir. Kudret narı yağı içeriğindeki besleyici maddeler sayesinde cildi besleyerek sağlığına kavuşturur. Aynı zamanda yatalak hastalarda oluşan yatak yarası diye bilinen, cildin hava almamasından dolayı oluşan yaralarda kullanılabilir. Kudret narı yağı yumuşatıcı, besleyici ve nemlendiricidir. Bu sayede  ciltteki yaraların tedavisinde etkilidir.

Kudret narı yağının kullanım alanları

Yatalak hastaların sırtında oluşan zor iyileşen yatak yaralarında kullanılabilir.

Şeker hastalığından dolayı iyileşmesi uzun süren yaralarda tedavi süresini kısaltmak ve yara yerinin bakımını yapmak için sürülebilir.

Ameliyat yaralarına sürüldüğünde hızlı iyileşme sağlar. Ayrıca ameliyat yarasında iz kalmasını büyük ölçüde azaltır.

Uçuk tedavisi için kudret narı yağı sürülebilir. Kudret narı yağı, antiseptik ve antimikrobiyal özelliği sayesinde virüslerin yayılmasını engelleyerek ciltte oluşan enfeksiyonun  daha hızlı iyileşmesini sağlar.

Ellerdeki çatlamalar için kudret narı yağı kullanılabilir. Kudret narı yağı, nemlendirici, besleyici ve koruyucu özelliği ile cildi dış etkenlerden korur. Özellikle soğuk havalarda elleri nemlendirerek ve besleyerek çatlamasını önler.

Sedef, egzama ve diğer cilt enfeksiyonlarında cildin daha hızlı toparlanması için problemli bölgeye sürülebilir. Tahriş olan cildin onarımını yaparak pürüzsüz görünmesini sağlar.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , , ,
Eklenme Tarihi: 17 Şubat 2017

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın


Notice: Trying to get property of non-object in /home2/sag/public_html/wp-includes/script-loader.php on line 2740

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home2/sag/public_html/wp-includes/script-loader.php on line 2740