Yeşil Kahvenin Faydaları

Yeşil kahve nedir ?

Yeşil kahve, kahve çekirdeklerinin kurutulmadan ve kavrulmadan önceki halidir.  Kahve ağacının meyvelerinin çekirdeklerinden elde edilmektedir. Kavrulmuş kahve çekirdeklerine göre içerisindeki kafein miktarı daha azdır. Kahve çekirdeklerinin kavrulması ile birlikte içerisindeki kafein miktarı artış gösterir. Yeşil kahve çekirdeklerinin kavrulma işlemi gerçekleşmediği için içerisindeki klorojenik asit miktarı daha fazladır. Klorojenik asit vücut metabolizmasını hızlandırarak zayıflamaya yardımcı olur. Günlük hayatta vücudun daha fazla kalori harcamasını sağlar.

Yeşil kahvenin faydaları

Yeşil kahve çekirdekleri vücudun kalori yakımını hızlandırarak ve metabolizmayı çalıştırarak kilo vermeyi kolaylaştırır. İnsan vücudu oturduğu yerden günlük belli miktarda kalori yakmaktadır. Yeşil kahve tüketimi vücudun günlük kalori harcama oranını yükselterek zayıflamaya yardımcı olmaktadır. Vücutta fazla kalori yakılması, vücutta biriken yağların zamanla azalmasını sağlar. Yeşil kahve ile birlikte diyet programlarının uygulanması ve düzenli spor yapılması kısa zamanda daha fazla kalori harcayıp daha fazla kilo verilmesini sağlar.

Yeşil kahve içerisindeki kafein sayesinde uyanıklık vericidir. Uyarıcı bir madde olan kafein vücuttaki organların harekete geçmesini sağlayarak vücut metabolizmasını hızlandırır. Yeşil kahve kullanıldığı andan itibaren beyin fonksiyonlarını arttırarak hafızayı güçlendirir ve odaklanma kabiliyetini arttırır.

Yeşil kahve damarlardaki kötü kolesterol seviyesinin yükselmesine neden olan yağ birikimini azaltmaktadır. Vücuda daha fazla kalori harcatarak, besinlerden alınan yağların damarlarda birikmesini azaltır.

Yeşil kahve vücudun enerji üretimini artırarak yorgunluk ve halsizlik oluşumunu azaltır. Metabolizma hızlandırıcı özelliği sayesinde vücuda alınan yağların enerjiye dönüşmesini sağlar.

Not: yeşil kahvenin çok fazla tüketilmesi kafein zehirlenmesine neden olabilmektedir. Kalp ve tansiyon hastalığı bulunan kişilerin daha az tüketmesi önerilir.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , , ,
Eklenme Tarihi: 28 Ocak 2017

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın


Notice: Trying to get property of non-object in /home2/sag/public_html/wp-includes/script-loader.php on line 2740

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home2/sag/public_html/wp-includes/script-loader.php on line 2740