Yılan Yağının Faydaları

Yılan yağı ile saç bakımı nasıl yapılır?

Yılan yağı , Orta Asya’da bulunan zehirsiz su yılanlarından elde edilen, saç ve cilt için oldukça faydalı bir yağdır. İçeriğinde bol miktarda vitaminler barındırır. Özellikle saç için faydalı belirtiler göstermiştir. Saç köklerini besleyerek saçların çabuk uzaması ve dökülmelere karşı daha dayanıklı olmasını sağlar.

Yılan yağı ile saç bakımı

Yılan yağı ile saç bakımı yapmak için saçların temiz olması gerekir. Duştan sonra nemli saça bir miktar uygulanarak tarak yardımı ile saçlara dağıtılır. Ellerinizle saç diplerine masaj yaparak yedirebilirsiniz. Yılan yağı saçlarda yarım saat kadar bekletildikten sonra tekrar yıkanmalıdır. Yılan yağını saçlara haftada bir uygulamak yeterli olacaktır. Düzenli kullanımda saçlar daha sağlıklı ve dökülmelere karşı daha dayanıklı olacaktır.

Yılan yağı sabunu

Saç dökülmesi ve saç sağlığı için yılan yağı sabunu pratik bir yöntemdir. Yılan yağı uygulamak biraz zahmetli bir iş olduğundan saçları ve vücudu yılan yağı sabunu ile yıkamak daha kolaydır. Her duş esnasında saçlarınızı kimyasal şampuanlar yerine yılan yağı sabunu ile yıkamak saçları besleyerek daha çabuk uzatır ve dökülmelere karşı daha dayanıklı olmasını sağlar.

Yılan yağı aynı zamanda sakal çıkarıcı olarak kullanılabilir. Özellikle genç erkeklerin sorunu haline gelen seyrek sakalların, daha gür çıkması için kullanılabilir. Yılan yağı sadece sakal bölgesine sürülerek bir kaç dakika sonra yıkanır. Bu işlem hafta 1 veya 2 kez uygulanabilir. Yılan yağını sadece sakal bölgesine uygulamak gerekir. Diğer bölgelere sürüldüğünde yüzde kıllanma yapabilir.

Yılan yağı ağrı kesici ve kireçleme

Yılan eski tıpta soğuk vücudundan dolayı ağrı kesici olarak kullanıldığı bilinmektedir. Ağrıyan bölgeye çöreklenmiş yılan koyulup soğutucu etki göstererek ağrının giderilmesinde kullanılmıştır. Yılandan elde edilen yağın ağrılara iyi geldiği için bazı Orta Asya ülkelerinde ağrı kesici olarak kullanılmaktadır. Romatizmal ağrılarda , eklem ağrılarında , kireçleme tedavisinde ve vücuttaki diğer ağrılarda ağrıyan bölgeye sürülerek etki gösterdiği bilinmektedir.

 

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , ,
Eklenme Tarihi: 13 Aralık 2016

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın


Notice: Trying to get property of non-object in /home2/sag/public_html/wp-includes/script-loader.php on line 2740

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home2/sag/public_html/wp-includes/script-loader.php on line 2740