Yumurta Kabuğu Zarının Faydaları

Yumurta kabuğu zarı

Yumurta kabuğu zarının eklem sağlığı için faydalı olduğu keşfedilmiş ve ileri yaşlardaki eklem sorunu için kullanımı yaygınlaşmıştır. Yumurta kabuğunun içeriğinde membran, hiyaluronik asit, kolajen, glukosamin, kondroitin ve protein bulunur. Yumurta kabuğu ,arının bu zengin içeriği vücuttaki eklem ağrıları, eklem romatizması, kireçlenme, eklem sıvısının azalması ve kıkırdak yapının bozulması gibi sorunların giderilmesinde kullanılır. Yumurta kabuğu zarının piyasada bulunan ticari şekli yumurta kabuğu zarı tabletleridir. Eczacınızdan yumurta kabuğu zarı tableti olarak isteyebilirsiniz.

Yumurta kabuğu zarının faydaları

Kireçlenme (osteoartrit): Kemik yapısının bozulması ile kemik uçlarında meydana gelen kireçlenme, eklemlerdeki hareket mekanizmasını kısıtlamaktadır. Yumurta kabuğu zarı eklemleri güçlendirerek hareket kısıtlılığını azaltır.

Eklem sıvısı: İleri yaşlarda meydana gelen eklem sıvısının azalması ile birlikte eklemlerde ağrı ve hareket kısıtlılığı oluşur. Eklemlerdeki sıvının bütünlüğünü sağlayan glukosamin, vücutta azaldığında eklem sıvısı kaybolur. Yumurta kabuğunun zarında bulunan glukosamin eklem yerlerindeki sıvının azalmasını engeller.

Kıkırdak yapı: Eklemlerdeki hareket kolaylığını sağlayan iki kemik arasındaki kıkırdak yapı özellikle ileri yaşlarda bütünlüğünü kaybeder. Kıkırdak yapının oluşmasını sağlayan glukosamin ve kondroitin vücutta azaldığında kıkırdak yapı özelliğini kaybeder. Kıkırdak yapının ihtiyacı olan glukosamin ve kondroitin ek olarak alınması tavsiye edilir. Yumurta kabuğu zarının içeriği glukosamin ve kondroitin açısından zengindir.

Not: Yumurta kabuğu zarı doğal olarak tüketilebilir. Eczanelerden alacağınız yumurta kabuğu zarının 1 tek tabletinin 15 adet yumurta zarından yapıldığı belirtilmektedir.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , , ,
Eklenme Tarihi: 24 Şubat 2017

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın


Notice: Trying to get property of non-object in /home2/sag/public_html/wp-includes/script-loader.php on line 2740

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home2/sag/public_html/wp-includes/script-loader.php on line 2740