Zayıflamak İçin Spor Hareketleri

Zayıflamak İçin Spor Hareketleri

Spor salonuna gidecek vaktiniz ya da imkanınız yoksa bu hareketler sayesinde zayıflayıp, fit bir vücuda kavuşabilirsiniz. Özellikle yaz aylarında herkes plajda fit bir vücutla dolaşmak ister. Fit ve sağlıklı vücut için de spor şarttır.

Isınma

zayıflama hareketleri

Daha hızlı zayıflamak ​​​​​​, kas ağrısı ve sakatlıkları önlemek için 5 dakika boyunca ısınma egzersizleri yapmak gerekir. İp atlamak, açma-germe, dans etmek gibi.

Squat

Ellerinizi uzatın, karşıya bakın ve dik durun. Sonra yarıya kadar çömelin, belinizin dik olduğuna dikkat edin. Bu hareket özellikle kalçanızı ve bacaklarınızı şekle sokup daha iyi görünmeleri sağlayacaktır. 4 set 12 tekrar halinde yapabilirsiniz. Her setten sonra 30 saniye dinlenin.

Mekik 

mekik hareketi

            Yere sırt üstü uzanın, ellerinizi kafanızın yanında tutarak yavaşta doğrulun. Bu hareket bel ve karın çevresindeki yağları yok edip daha fit bir görüntüye sahip olmanızı sağlar. 4 set 25 tekrar yapınız. Her setten sonra 30 saniye dinlenin.

Şınav 

şınav hareketi

Şınav mükemmel tam vücut egzersizidir. Elleriniz yerde, vücut düz olmalıdır. Yukarıya kalkarken nefes verilmeli, inerken nefes alınmalıdır. Bu hareketi yapamayanlar dizlerini yere koyup, yarım şınav çekebilirler. Bu hareketi de 3 set 15 tekrar olarak yapınız.

Kolları Yana Kaldırma

kollarını yana kaldırma sarkmaları azaltma hareketi

Dik bir şekilde karşıya bakarak kollarınızı yana kaldırıp açınız. Bu hareketi 1 dakika boyunca 3 set yapınız. İsterseniz ellerinize pet şişe ya da dambıl alarak, hareketi biraz daha zorlaştırabilirsiniz.

Bacak Kaldırma

blank

Yere sırt üstü uzanın ellerinizi vücudunuzun yanına koyun. Bacaklarınızı dik açı oluşturacak şekilde kaldırıp indirin. Özellikle bel ve karın çevresine çok yararlı bir harekettir. Bacaklarınızı kaldırırken nefes verin, indirirken nefes alın. Bu hareketi 4 set 15 tekrar halinde yapın. Her setten sonra 30- 45 saniye dinlenin. Spor bittikten sonra açma germe hareketleri yapın.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , , ,
Eklenme Tarihi: 29 Mayıs 2018

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın


Notice: Trying to get property of non-object in /home2/sag/public_html/wp-includes/script-loader.php on line 2740

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home2/sag/public_html/wp-includes/script-loader.php on line 2740