Zayıflamak için uygulanan farklı yöntemler

Zayıflamak için Uygulanan 7 Sıra Dışı Yöntem

Kilo vermek için dünyanın birçok yerinde herkes farklı diyet reçeteleri ve egzersiz programlarıyla bu yolculukta yerini alıyor.

Bu uygulanan yöntemler kimi insanların kilo vermelerinde oldukça faydalı oluyor kimi insanlar da maalesef tartıda kendi kilosundan düşük bir rakam görmek için epey emek harcıyor. Ancak zayıflamak için çoğu insanlar duyunca kulağa sıra dışı ve tuhaf gelen farklı yollara başvuruyor. İşte kilo vermek için 7 sıra dışı yöntem:

1)Yatmadan Önce Sirkeli Su İçmek

Aslında salataları tatlandıran, turşu yapımında kullanılan mayalanma yoluyla elde edilen bir içecektir. Sağlığa oldukça faydası bulunur. Ancak sadece yatmadan 1 bardak suya 1 tatlı kaşığı sirke ilave edip zayıflamaya çalışan birçok insan var. Sirke metabolizmayı hızlandırdığı için zayıflamak isteyenler sirkeli su içerek zayıflamaya çalışıyor.

2)Çift Korse

Özellikle hamilelik döneminden sonra alınan kilolar göbek çevresinde çok fazla yağlanmaya neden oluyor. Kadınlar bel bölgesini inceltmek ve göbeği sıkılaştırmak için çift korse kullanıyorlar. Bu yöntem biraz rahatsız edici olsa da deneyen bazı hanımlar sonuç aldığını söylüyor.

3)Renk Diyeti

Renk diyeti ünlü yabancı şarkıcı Aguilera tarafından meşhur edilmiş bir diyettir. Bu diyeti yaparken her gün sadece bir renk sebze ve meyve tüketilebiliyor. Yani bir gün kırmızı elma ve domates yeniyor ertesi gün başka bir renk seçilip o renge ait gıdalar tüketiliyor. Bu diyeti uygulayanların kısa sürede zayıfladığı söyleniyor. Renk diyetinin amacı beyinde psikolojik ve dürtüsel algı yaratmaktır.

4)Çiğneme Sayısı

Bu yöntem de oldukça farklı yöntemler arasında yer alıyor. Ağzınıza attığınız her lokmayı sayarak tüketiyorsunuz.Örneğin;1 dilim ekmeği 100 kere çiğneyerek tüketmeniz gerekiyor. Çiğneme sayısını takip etmek insanı zayıflatsa bile psikolojik olarak kötü durumda bırakabiliyor. Çünkü sürekli aynı şeyi tekrarlayarak lokmaları saymak yorucu bir o kadar kafa karıştırıcı görünüyor.

5)Bilinç Altı Kodlama

Bilinçaltı kodlama tekniği oldukça işe yarayan yöntemler arasında yer alıyor. Beyne çeşitli alfa sinyalleri göndererek zayıflama konusunda telkin yapılıyor ve bu şekilde kilo verme sağlanıyor. Bilinçaltı kodlama ile kısa sürede kilo verilebiliyor.

6)Çim Suyu İçmek

Çim suyu genç kalmaya ve zayıflamaya epey katkı sağlıyor. Her gün sabah ve akşam olmak üzere birer su bardağı çim suyu içmek metabolizmayı harekete geçiriyor ve dinç kalmayı sağlıyor.

7)Sakız Çiğnemek

Araştırmalara göre her gün düzenli sakız çiğneyen biri çiğnemeyenlere oranlara daha az acıkıyor. Bilinenin aksine sakız çiğnemek gereksiz atıştırmaya ve fazla yemek yemeye engel oluyor. Sürekli sakız çiğneyerek çoğu kişi formunu koruyor ve gereksiz kalori almıyor.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , ,
Eklenme Tarihi: 25 Mart 2019

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın


Notice: Trying to get property of non-object in /home2/sag/public_html/wp-includes/script-loader.php on line 2740

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home2/sag/public_html/wp-includes/script-loader.php on line 2740