Zayıflarken Sağlığınızdan Olmayın


Kaliteli yaşam için öncelikli olan ilk ve tek konu sağlığımızdır. Sağlığımız yerindeyse her şeyin bir anlamı vardır. Mutlu olmak, huzurlu olmak ve hatta üzülmek için, duygulanmak için bile sağlığımızın yerinde olması tek koşuldur. Eklem ağrısı çekerken ya da vücudunuzun herhangi bir yerinde ciddi bir ağrı hissettiğinizde üzüntüye bile odaklanmak imkansızlaşır. Tek odak noktamız sağlık olur. Zayıflamak için kontrolsüz ve bilinçsiz adımlar atmak sağlığımızı tehlikeye sokar. Sağlıklı olduğunuzdan emin olduktan sonra bile konularında uzman kişilerden destek almak sizi çok daha zahmetsiz ve kolay sonuca götürür.

Zayıflarken Sağlığımız İçin Dikkat Edilmesi Gerekenler Konular

            Zayıflamak için seçilen yol ne olursa olsun bilinçli hareket etmek en doğrusudur. Seçtiğiniz yol diyetse bir uzmandan mutlaka destek alın. Her insanın metabolizması farklıdır, bu nedenle herkes aynı diyet listeleriyle aynı sonuca ulaşamaz. Vücut analiziniz yapılmalı, kan değerleriniz kontrol edilmeli ve diyet yolunda gerekli tüm testler eksiksiz tamamlanmalıdır. Konusunda eğitimini almış profesyonel danışmanlar size uygun diyet listeleri hazırlamalıdır.

Maddi imkan bulamayanlar için bazı devlet hastanelerinde ücretsiz vücut analizi yapılabilmektedir. Buralardan destek alarak bedenlerini tanıyıp ona göre bir yol seçebilirler. Neye direncinizin olduğunu ya da olmadığını bilmeden uygulanan diyetler sağlığınızı kötü yönde etkileyebilir.

Sporla Zayıflamakta Sağlığımızı Tehdit Eder Mi?

Spor bazı önemli durumlar dışında herhangi bir tehdit oluşturmaz. 35 yaşında vücudumuzda kemik kaybı başlar. Erkeklerde 13-16 kadınlarda ise 12-14 yaşları arasında kemik enine ve boyuna büyüme gösterir. Hem ergenlik döneminde hem de yaşlanma sürecinde spor çok önemli bir yardımcı elemandır. Vücutta süregelen bir rahatsızlık olması dahilinde bile spor yapmak tehlikeli değildir. Uzmanından destek alınarak uzun zaman spor yapabilirsiniz. Temposuz spor dalları sizin her yaş yanınızda olmaya devam edecektir.

Yapılan Yanlışlar

Kulaktan dolma bilgileri hayatınızdan çıkarın. İnternet ve sosyal medyada her zaman doğru bilgi edinemeyebilirsiniz. Konusunda uzman olmayan kimsenin desteğini kabul etmeyin. Aklınıza dahi yatsa, uzmanla paylaşmadan uygulamayın. Kendinizi tanımadan bilmeden internette yazılan diyet listelerini uygulamayın.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , , ,
Eklenme Tarihi: 2 Mayıs 2018

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın

Zayıflarken Sağlığınızdan Olmayın (1 Yorum)

  1. İnsanlar zayıflamak için çok yanlış yollara başvuruyor, hem boğazını kısma hemde zayıfla böyle bir dünya yok, amaç zayıflamak ise porsiyonları azaltmak en mantıklısı.


Notice: Trying to get property of non-object in /home2/sag/public_html/wp-includes/script-loader.php on line 2740

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home2/sag/public_html/wp-includes/script-loader.php on line 2740