Zeolit Nedir? Sağlığa Faydaları Nelerdir?

Zeolit nedir?

Zeolit volkanik dağların patlaması ile denize karışan lavların kimyasal reaksiyona uğraması sonucu ortaya çıkan maddedir. Zeolitin birden fazla çeşidi bulunmakta ve tarımdan hayvancılığa, temizlik, tekstil, kağıt fabrikalarında , sebze ve meyveleri koruyucu olarak ve akvaryum malzemesi gibi kullanım alanları vardır. Günümüzde sağlık açısından kullanılmaya başlanmış ve kullanım alanları yaygınlaşmıştır. Zeolitin kansere neden olan vücuttaki zararlı toksinleri bloke ettiği ve hücrelerin zarar görmesini engellediği gözlemlenmiştir. Ayrıca kemik zarı gelişimini desteklediği ve mide rahatsızlıklarına iyi geldiği bilinmektedir.

Zeolit ve vücuda faydaları

Karaciğer : Zeolit karaciğer fonksiyonlarının düzenli çalışmasını sağlayarak kanı temizleme işlemini daha sağlıklı yapmasını sağlar. Karaciğer yağlanmasını  azaltarak kolesterol seviyesinin yükselmesini önler.

Kanser: Karaciğerin kanı temizleme özelliği sayesinde kandaki yabancı maddeler hücrelere zarar veremez. karaciğer kandaki yabancı maddeleri bünyesinde barındırır ve zamanla bu maddeler vücuttan dışarı atılır. Karaciğerden temizlenmeyen bu maddeler zamanla serbest kalır ve hücrelere zarar verebilir. Zeolit karaciğerde biriken zararlı toksinlerin dışarı atılmasını sağlar ve toksinlerin hücrelere zarar vermesini önler. Ayrıca oluşan kanser hücrelerinde küçülmesini sağlar.

Kemik zarı: Kemik zarı kemikleri kaplar ve kemiklerin daha güçlü olmasını sağlar. Kemikleri kırılmalara karşı daha dayanıklı hale getirir. Zeolit sayesinde kemik zarı oluşumu sağlanarak kemiklerin daha sağlıklı ve güçlü olması sağlanır. Volkanik bir madde olan zeolit kemikleri besleyerek , kemik erimesi ve kireçlenme gibi problemlerin azalmasını sağlar.

Mide rahatsızlıkları: Zeolit, midede yanma, ekşime ve ağrı oluşumunu engeller. Mide mukozasını dayanıklı hale getirir ve midenin zarar görmesini engeller. Yiyeceklerin ve asitlerin mideye zarar vermesini önler.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , , ,
Eklenme Tarihi: 23 Ocak 2017

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın

Zeolit Nedir? Sağlığa Faydaları Nelerdir? (3 Yorum)

  1. Karaciğer temizliği için zeolit nasıl temin edilir nasıl kullanılır.

  2. Zeolitin sağlık için kullanıldığını hiç duymamıştım tesadüfen gördüm bir şey daha öğrendik sağolun.


Notice: Trying to get property of non-object in /home2/sag/public_html/wp-includes/script-loader.php on line 2740

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home2/sag/public_html/wp-includes/script-loader.php on line 2740