Zeytin Yağlı Sabun

Zeytin yağlı sabunun faydaları nelerdir?

Zeytin yağı doğanın insanoğluna sunduğu en kıymetli besinlerden biridir. Zeytin yağı insan sağlığı için oldukça faydalı bir besin olup bu besini cilt sağlığı içinde kullanmanın yolu bulunup zeytin yağlı sabun elde edilmiştir. Zeytinyağlı kremler, sabunlar ve şampuanlar üretilmiştir. Zeytinyağlı sabunun avantajları hem temizlik için hemde zeytinyağının şifasından faydalanmak için kullanılabilir. Çocuk, yetişkin, yaşlı , erkek , bayan kısacası herkes bu sabunlardan faydalanabilir. Cildi temizleyici özelliğinin yanı sıra besleyici ve onarıcı etkisi bulunmaktadır. Saç ve saç derisi sağlığı için kullanılabilecek doğal ürünler sınıfındadır.

Zeytinyağlı sabunun faydaları nelerdir?

İçerisindeki E vitamini sayesinde saç köklerini besler ve saçlı derideki kepeklenme ve kabuklanma gibi şikayetlere iyi gelir. Kimyasal şampuanlar yerine tercih edilebilecek doğal ürünlerden biridir. Saçlarınızı sürekli olarak zeytinyağlı şampuan veya sabun ile yıkadığınızda , saçların daha canlı ve daha güçlü olduğunu fark edebilirsiniz.

Sivilceli ciltler için oldukça faydalı bir sabundur. Cildin yağ dengesini sağlar ve sivilce oluşmasını engeller. Oluşmuş olan sivilcelerin ise tedavi süresini hızlandırır. Her gün sabah ve akşam günde 2 defa olmak üzere sivilceli bölgeleri zeytinyağlı sabun ile yıkadığınızda cildin daha sağlıklı ve sivilcelerin zamanla azaldığını farkedeceksiniz.

Zeytin yağlı sabun ile duş almak cildi ferahlatır. Kaşıntı ve kızarıklık gibi sorunlara karşı faydalı olur.

Ağrıyan bölgeleri zeytinyağlı sabun ile masaj yaparak yıkadığınızda ağrıları hafifletir.

Cildin nem dengesini sağlayarak soğuktan ve dış etkenlerden korur.

Zeytin yağlı sabun ile cildinizi maske uygulayabilirsiniz. Zeytin yağlı sabun ile yüzünüzü yıkayın ve birkaç dakika bekledikten sonra durulayın. Siyah noktaların azaldığını göreceksiniz.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , ,
Eklenme Tarihi: 13 Aralık 2016

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın


Notice: Trying to get property of non-object in /home2/sag/public_html/wp-includes/script-loader.php on line 2740

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home2/sag/public_html/wp-includes/script-loader.php on line 2740