Zincomega şurup ne işe yarar? İştah açar mı?

ZİNCOMEGA ŞURUP

Zincomega şurup 4 yaş üzeri çocuklarda gelişime destek olmak amaçlı kullanılan balık yağı ve vitamin içerikli, limon aromalı bir gıda takviyesidir. İçeriğindeki balık yağı ile çocukların beden ve zihin gelişimini destekler.

Zincomega şurup içeriğinde balık yağı haricinde çinko, vitamin c, vitamin B6 ve D vitamini bulunmaktadır.

Zincomega şurup içeriği;

Zincomega şurup içeriğinde toplamda 1750 mg balık yağı içerisinde 455 mg omega 3 bulunmaktadır. 455 mg omega 3 içerisinde ise 175 mg EPA, 280 mg DHA bulunmaktadır. Bu değerler çocuklar için uygundur. Ayrıca içeriğinde 1.88 mg çinko, 7.5 mg C vitamini, 1 mg B6 vitamini ve 200 IU D vitamini bulunmaktadır.

BALIK YAĞININ ÇOCUKLARA NE GİBİ FAYDALARI OLUR?

Balık yağı içeriğinde bulunan Epa çocukların vücut gelişimlerinin desteklenmesi için faydalı olmaktadır. Özellikle gelişim geriliği bulunan çocuklarda gelişimlerinin tamamlanmasını sağlar. Ayrıca kalp ve damar sağlığı için ve sağlıklı kalp damar yollarının oluşumu için fayda sağlamaktadır.

Balık yağı içerisinde bulunan Dha, çocuklarda beyin gelişimine destek olur.  Gelişim çağındaki  çocuklarda beyin fonksiyonlarının artmasını sağlayarak becerilerinin gelişmesini sağlar. Okul çağındaki çocukların odaklanma problemini azaltır. Hafızayı güçlendirerek öğrenme kabiliyetinin artmasını sağlar.

Zincomega balık yağı ne zaman kullanılmalıdır?

Zincomega balık yağı şurubu bebekler 4 yaşını tamamladıktan sonra günde 1 ölçek şeklinde kullanılır. Sürekli kullanılmasında herhangi bir sakınca yoktur. Özellikle halk arasında konuşulan yaz aylarında balık yağının kullanılmaması ile ilgili konuşulanlar yanlıştır. Balık yağı veya vitamin şurupları yaz-kış kullanılabilen gıda takviyeleridir. Zincomega balık yağı şurubu çocuklar 10-12 yaşına kadar kullanılabilir. Yutma becerisi geliştiğinde yumuşak kapsül olan balık yağlarından kullanabilirler.

Zincomega balık yağı şurubu 25 derece oda sıcaklığında saklanmalıdır. Eğer evin içerisinde 25 derece sıcaklık kontrolü sağlanamıyor ise buzdolabında saklanabilir. Açıldıktan sonra yine buzdolabında saklanmalıdır. Çocuğa içirilmeden en az 10 dakika önce buzdolabından çıkarılmalıdır. Kullanmadan önce çalkalanır.

zincomega-surup-faydalari

 

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , , ,
Eklenme Tarihi: 29 Eylül 2017

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın

Zincomega şurup ne işe yarar? İştah açar mı? (1 Yorum)


Notice: Trying to get property of non-object in /home2/sag/public_html/wp-includes/script-loader.php on line 2740

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home2/sag/public_html/wp-includes/script-loader.php on line 2740