Adet dönemi hesaplama

BİR SONRAKİ ADET DÖNEMİ TARİHİ HESAPLAMA

Bayanlarda adet günleri, ileriye yönelik plan yapmalarını etkilemektedir. Düzensiz adet gören bayanların ileriye dönük olan yapma konusunda çok sıkıntı yaşadıkları görülmektedir. Adet döneminin düzeni her kadın için önemlidir. Adet dönemindeki değişiklikler bayanların sağlık konusundaki problemlerini gösterir. Sağlıklı bir bayanın 28 günde bir adet görmesi beklenir. Ruhsal sıkıntılar, fazla kilolar, kronik rahatsızlıklar, düzensiz beslenme ve aşırı stresli bayanlarda adet düzensizliği görülmektedir.
Adet dönemi hesaplama

NOT: en son adet döneminizin başladığı tarihi giriniz.

 Alttaki bölüme iki adet dönemi başlangıcı arasında kaç gün olduğunu giriniz.

Gün (Genellikle 28 gündür)
Adet dönemi sağlıklı bir bayanda 28 günde 1 gelir. Ancak bazı etkenler bayanlarda adet dönemi günlerinin daha erken veya daha geç gelmesine sebep olabilir. Adet dönemi en erken 21 günde gelir, en geç ise 35 gün sonra gelir. Ortalama olarak adet dönemi 21 ile 35 gün arası değişmektedir. Bu tarihlerden daha erken veya daha geç adet dönemi gelirse mutlaka doktor muayenesi gerekir. Adet düzensizliğinin sebebi araştırılıp tedavisine başlanmalıdır. Menopoz dönemi yaklaşan bayanlarda 1 veya 2 yıl önceden adet kanamaları kesilir. 45 yaşından sonra menopoz dönemi beklenmelidir.

Adet döneminin düzensiz olmasının bir başka sebebi ise iki adet dönemi arasında yumurtlama gerçekleşmemesidir. Yumurtlama gerçekleşmediği anda adet döneminde bir kaç gün gecikme olabilir. Bunun nedeni rahim içi tabakasının yumurtlama olmadığı zaman dökülmesinin gecikmesidir.

Notice: Trying to get property of non-object in /home2/sag/public_html/wp-includes/script-loader.php on line 2781

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home2/sag/public_html/wp-includes/script-loader.php on line 2781