Aspirin Maskesi Nasıl Yapılır?

Aspirin maskesi nedir?

Aspirin tabletler asetil salisilik asit içeren, ağrı kesici ve kan sulandırıcı olarak kullanılan bir ilaçtır. Aspirinin içerisindeki asit ciltteki enfeksiyonların ve sivilcelerin iyileşmesi ve ciltte oluşan lekelerin azalması için kullanılabilir. Ayrıca aspirin maskesi saç bakımı için uygulanabilir. Saç derisinin daha sağlıklı , saçların daha parlak ve canlı olmasını sağlar.

Aspirin maskesi nasıl hazırlanır?

Cilt için aspirin maskesi hazırlama

5 adet aspirini bir kabın içinde toz haline gelene kadar ezin. Cam veya porselen kullanırsanız daha sağlıklı olur. Toz haline gelen aspirinin içerisine 1 kaşık yoğurt veya bal ilave edin. Bal cildi beslediği için bal katılması daha iyi olur. Daha sonra iyice karıştırarak toz halindeki aspirinlerin balın içine dağılmasını sağlayın. Aspirin maskeniz hazır cildinize uygulayabilirsiniz.

Saçlar için aspirin maskesi hazırlama

Yaklaşık 10 adet aspirini bir kabın içinde toz haline gelene kadar ezin. Daha sonra içerisine bir miktar badem yağı ve bal ilave edin ve iyice karıştırın. Hazırladığınız karışımı saçlarınıza tarak yardımı ile dağıtın. Yaklaşık 1 saat bekledikten sonra saçlarınızı yıkayabilirsiniz.

Aspirin maskesi nasıl uygulanır?

Hazırladığınız aspirin maskesini cildinize hafifçe uygulayın. Sivilce olan bölgelere veya kararmış cilde yuvarlak çizerek sürün. Sürdüğünüz bölgenin temiz olmasına dikkat edin. Aspirinin hammaddesi asit olduğundan cildinize çok fazla bastırmak tahriş edebilir. Bu yüzden bal ile karıştırılarak kullanılması önerilir. Bal cildinizi besler ve onarır. Aspirin ise sivilcelerin kuruması için uygulanır.

Aspirin maskesini saçlarınıza uygulamadan önce saçlarınızı yıkayın. Daha sonra nemli saça ellerinizle dağıtın. Daha sonra daha sonra saçlarınızı tarayın ve iyice dağılmasını sağlayın. Ortalama 1 saat bekledikten sonra yıkayın.

Aspirin maskesini haftada 1 defa uygulayabilirsiniz. Daha sık uygulama cildinizin tahriş olmasına neden olabilir. Hassas cildi olanlar için aspirin maskesi önerilmemektedir. Tahriş olmuş cilde uygulamayın.

 

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , , ,
Eklenme Tarihi: 17 Şubat 2017

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazınNotice: Trying to get property of non-object in /home2/sag/public_html/wp-includes/script-loader.php on line 2781

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home2/sag/public_html/wp-includes/script-loader.php on line 2781