BB krem mi yok sa CC krem mi kullanılmalı?

BB KREM Mİ YOKSA CC KREM Mİ

  Makyaj denince aklımıza sadece ruj sürmek ya da göze bir kalem çekip bırakmak gelmemelidir. Bunlar sadece markete, pazara giderken yapılan ufak detaylardır. Oysa ki makyaj siyah beyaz bir resmin boyalarla renklendirilmesi gibidir.

  Göz kalemi, ruj ve farın bütünlüğünün sağlanması için etkili bir kapatıcı kullanmak makyajın olmazsa olmazıdır. Sık sık fondöten kullanmanın cilt üzerindeki olumsuz etkilerinden dolayı son yıllarda kozmetik firmaları fondöten kadar aşırı zararları olmayan daha masum, kapatıcı görevini üstlenen BB krem ve CC kremi kullanıma sunmuşlardır.

  BB krem ve CC krem kısa sürede en çok tercih edilen kapatıcı ürünler arasında yerini almıştır. Peki, kapatıcı tercih ederken BB krem mi yoksa CC krem mi tercih edilmeli

  Açıkça söylemek gerekirse BB krem CC kremden daha iyidir ya da CC kremi tercih etmelisiniz diye bir ayrım yapmak her iki ürüne de haksızlık olur.

  Cilt tipinizin nasıl olduğu hiç önemli değil, yağlı olması ya da kuru olması hatta karma tip bir cildiniz bile olsa gün içerisinde daha bakımlı görünmek ve yapılan makyajın bütünlüğünü sağlamak için fondöten kullanmak yerine hem kapatıcı hem de nemlendirici olarak kullanılabilen BB ve CC kremlerin her ikisi de kullanım için uygundur.

  Satın almadan önce içeriğinde kaç faktör güneş koruyucu özelliği olduğuna dikkat etmeniz size yaz aylarında güneş ışınlarının olumsuz etkilerinden de koruyacaktır. Cildiniz alerjiye, tahriş olmaya ve normalden daha fazla güneşten etkileniyorsa en yüksek güneş koruyucu özelliği olan BB ya da CC krem tercih etmek daha doğru olacaktır.

  BB kremin adı üstünde Blemish balm yani leke kapatıcı cilt tonundaki eşitsizliği kapatma özelliği ön plana çıkarken CC krem ise cildin daha parlak ve ışıltılı görünmesi için formüle edilmiştir.

  Eğer cilt renginiz de eşitsizlik varsa ve makyajın en az 4 saat bozulmadan kalmasını istiyorsanız, cildinizde yaş ile alakalı kırışıklıkların geçici bir süreliğine bile olsa kaybolması için BB krem kullanmanızı tavsiye edebiliriz. Yumuşacık, pırıl pırıl parlayan ve aynı BB krem gibi kapatıcı özelliği bulunan CC krem sizin için doğru bir seçim olacaktır.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , , ,
Eklenme Tarihi: 11 Şubat 2019

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazınNotice: Trying to get property of non-object in /home2/sag/public_html/wp-includes/script-loader.php on line 2781

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home2/sag/public_html/wp-includes/script-loader.php on line 2781