Bebeklerin Aşı Zamanlarını Hesaplama

Bebeklerin aşı zamanları

Bebeklerde doğumdan itibaren yapılan aşılar, bakteri ve virüslerin neden olduğu hastalıkların önlenmesi için yapılır. Bebeklik döneminde ve ileri yaşlarda zararlı olabilecek hastalıklar koruma sağlar. Aşılanmak bir daha hasta olunmayacak anlamına gelmez. Aşılardan bazıları %50 bazıları ise %80 etkili olur. Özellikle bulaşıcı hastalıklar için geliştirilen aşılar öncelikle kişi sağlığı sonra toplum sağlığını korumak için üretilmiştir.

Bebekler için yapılacak aşılar her yıl sağlık bakanlığı tarafından belirlenir ve aşı zamanı gelen bebek sağlık ocağında görev yapan hemşire tarafından takip edilir ve aşı zamanı geldiğinde sağlık ocağına çağırılır. Bebeklere ilk aşı doğduğu hastane tarafından yapılır. Sonraki aşılar sağlık ocağında ve okul çağına geldiğinde okullarda yapılmaktadır.

Bebeğinize hangi aşının ne zaman yapılacağını öğrenmek için doğum tarihini gün/ay/yıl olarak giriniz.

Yenidoğan bebeklerin aşı günleri

Aşı zamanı gelen bebekler ihmal edilmemelidir. Aşıların zamanında yapılması çok önemlidir. Aşıların bazıları canlı bazıları cansızdır. Canlı aşılar yapıldıktan sonra bebeklerde hafif ateş yapabilir. Bunun nedeni bağışıklık sisteminin canlı aşılara uyum sağlamasıdır.

Notice: Trying to get property of non-object in /home2/sag/public_html/wp-includes/script-loader.php on line 2781

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home2/sag/public_html/wp-includes/script-loader.php on line 2781