Burun dolgusu nasıl yapılır? Etkisi ne kadar sürer?

Burun Dolgusu Nedir?

Farklı yüz estetiği uygulamalarında kullanılan dolgu malzemelerinin burun bölgesinde de kullanılması ile burun dolgusu yapılmaktadır.

Ameliyatsız burun estetiği olarak ta anılan bu yöntem ile çok kısa bir operasyon süresi dikkat çekmektedir.

Burnunda kalıcı ve etkili bir değişiklik yaptırmak isteyenler, ameliyat geçirmek istemeyenler, burun ucunda düşme olanlar, burnunda kontür düzenlemesi yaptırmak isteyenler ve burun görüntüsünü düzenlemek isteyen kişiler burun dolgusu operasyonunu tercih etmektedir.

Ancak burun dolgusu kalıcı bir estetik işlemi değildir. Dolgunun kalıcılığı öncelikle kullanılan dolgunun kalitesi ve dolgu miktarına göre değişkenlik göstermektedir.

4 ile 18 aya kadar kalıcı olabilen burun dolgusunun etkisi zamanla azalacaktır.

Ağrısız ve acısız bir basit işlemler bütünüyle burun estetiği yaptırmayı sağlayan burun dolgusunun yan etkisi olabildiğince az ve ağrısız bir yöntemdir.

Burnun doğal yapısında bulunan açıların bozukluğu bazı durumlarda solunum yolu problemlerine neden olmaktadır. Burun dolgusu sayesinde de bu bozulan açı düzeltilerek nefes problemleri de tamamen çözümlenebilmektedir.

Ancak ileri aşama bozukluklarda ameliyat ile tedavi seçenekleri değerlendirilmelidir. Ancak bu işlemin kolay, acısız ve ağrısız bir yöntem olması da cezbedici özelliğini desteklemektedir.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , ,
Eklenme Tarihi: 10 Mart 2019

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazınNotice: Trying to get property of non-object in /home2/sag/public_html/wp-includes/script-loader.php on line 2781

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home2/sag/public_html/wp-includes/script-loader.php on line 2781