Enerjiyi arttırmanın 5 yöntemi

Enerjimizi Bağlayan 5 Etken

Herkesin zaman zaman yaşadığı umutsuzluk, çaresizlik ve bitkinlik gibi duygu durumlarının sonucunda stresli, gergin ve asık suratlı olmamak neredeyse imkansızdır.

Gülmeyi unutmak, enerjinizin düşük olması ve hatta hiçbir şey yapmak istememek gibi olaylar yaşayanların aslında enerjilerini bağlayan etkenlerden kurtulması ve olumlamalar yaparak kendilerine olan güveni beslemeleri önemlidir. Olumlama yaparak bunları nasıl elde edebiliriz veya kötü düşüncelerden kendimizi nasıl arındırabiliriz?

Asla Kendinizi Suçlamayın

Aynaya baktığında her sabah aynı yüzü görüpte sürekli kendine kızan veya eleştiren insanların sayısı bir hayli fazladır. Olumsuz enerji üreterek başaramadıklarını, yapamadıklarını veya yaptıklarını ifade ederken kendini suçlayan bireylerden asla olmayın.

Şöyle yapsaydım daha iyi bir hayatım olacaktı veya şuna böyle söyleseydim bu durum böyle olmayacaktı şeklindeki ifadeler olumlama için faydalı değildir.

Olumlu kişisel enerjinizi kilitleyen bu tavırdan uzaklaşarak aynaya bakın ve kendinize sen harika birisin ve seni seviyorum diyerek geçmiş hatalarınızı önce kendiniz affedin ve geçmişin yükünü asla taşımayın.

Başka İnsanları Mutlu Etmek İçin Yaşamayın 

Olumlu olan tüm enerji kanallarınızı sizin için önemli olan insanlara harcayarak zamanınızı, paranızı ve duygularınızı aktarıyor olabilirsiniz. Bu insanlar içinde sizi sevmeyen ve size değer vermeyen insanlar da vardır. Bunları eleyerek sadece sizi seven insanlara odaklanın.

Olumlama şeklinde gelişen bu eleme ile hayatınızdaki sizi maddi ya da manevi şekilde sömüren insanları kendi hallerine bırakın. Başkalarının mutluluğu için kendi istek ve hayallerinizden vazgeçerek mutlu olamazsınız, olumlu enerji kazanamazsınız ve kendinizi mutlu hissedemezsiniz.

Olumsuz Düşünce ve Kelimelerden Uzak Durun

Kafanızda planladığınız olası sahnelerin hiç biri belki de olmayacak çünkü sizin için en doğru gelecek zaten kaderinizde planlandı. Siz bir bedeni deneyimlemeyi başararak enerji tanesi olarak varsınız. Akıl her zaman negatif düşünceleri size fısıldarken aslında olumlama yaparak bunları uzaklaştırabilirsiniz.

Bir konferansta olduğunuzu düşünün ve çıkmadan evvel bu projeyi veya görevi yapamayacağınızı sürekli düşünür ve tekrarlarsanız unutmayın ki zihniniz ve bedeniniz kendini buna hazırlayacak ve başarılı olamayacaksınız. O nedenle olumlu olumlamalar ile kendinize güvenin ve inanın ki olumlu enerjileri kendinize çekmeyi başarın.

Pozitif İnsanlar İle Birlikte Olun

Karşınızda sürekli dertlenen, kötü sözler söyleyen veya kötü olaylardan bahseden bir insanla ne kadar çok vakit geçirirseniz olumsuz enerjileri o kadar kendinize çekersiniz ve günün sonunda kendinizi bitkin, yorgun ve gergin hissedersiniz. Size sürekli derdini anlatarak sizi dinlemeyen bu tür insanlardan muhakkak uzak durun ve kötü enerji almamak için muhatap olmayın.

Onun yerine pozitif düşünen, olumlu tavırları ile çözüm üreten ve sizi destekleyen insanlar ile iletişim kurarak kendi kendinize olumlama yapabilmeyi başarmış olursunuz. Böylelikle daha mutlu, pozitif ve huzurlu bir birey olmayı sağlayabilirsiniz.

Günlük Tutmayı Deneyin

Olumlama yapmanın bir diğer farklı yolu ise günlük tutmaktır. Gün içerisinde yaşadığınız olumlu veya olumsuz tüm deneyimlerinizi ve düşüncelerinizi yazarak günlüğünüze aktardığınızda kendinizi rahatlatabilirsiniz. Ayrıca olumlu enerji yaratarak yaşamınıza çekmek için de günlüğünüze bu şekilde olumlu ifadeler yazarak tekrarladığınızda bilincinizi de buna hazırlayacaksınız. 

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , ,
Eklenme Tarihi: 7 Nisan 2019

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazınNotice: Trying to get property of non-object in /home2/sag/public_html/wp-includes/script-loader.php on line 2841

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home2/sag/public_html/wp-includes/script-loader.php on line 2841