Evde doğal yöntemlerle siğil tedavisi

Siğil İyileştiren Ev Yapımı Yöntemler

Siğiller; derinin üstünde oluşan ve Human Papillomavirüs HPV olarak tanımlanan bir virüs kaynaklı enfeksiyonlardır. Siğillerin şekli ve tipi değişse de kabarık ve nasırımsı biçimdedirler.

Siğillere evde çözüm arayanlar arasında en çok şikayetçi olunan konu ise estetik görünümleridir. Genelde el, yüz, diz ve genital bölgelerde görülen siğiller ayak altı ve genital bölgelerde olduğu zaman ağrılı olabilirken tedavileri de oldukça zaman alabilmektedir.

Siğillere evde çözüm arayanlara yardımcı olacak ilk öneri ise kaynar su içinde bekletilmiş bir sıcak bir çay poşetini her gün 3 kez 15’er dakika siğillerin üzerinde bekletmek suretiyle siğil kaybolana kadar devam etmek oldukça faydalı bir yöntemdir. Ayrıca dünyanın pek çok yerinde siğillere çözüm sunan taze kayın kabuğu ile şifa bulmakta mümkündür. Taze kayın kabuğu bulabilirseniz kabuğun yaş yani iç kısmını siğilin üstüne değecek şekilde bekletmelisiniz.

Taze kabuk yerine 2 çay kaşığı toz halindeki kayın kabuğunu da bir fincan kaynar suda 10 dakika kadar demlendirip siğilin üzerine sürmeniz veya bir pamuk ile bekletmeniz yeterlidir. Her gün 3 kez 10’ar dakika şeklinde uygulamanız siğillere evde çözüm yöntemlerinden biri ile daha hızlı şekilde olacaktır.

Siğillere evde çözüm çok kolay ve sağlıklı yöntemler ile mümkündür. Siğil için öncelikle evinizde sirkenin içine limon kabuğunu atın ve iki gün kadar bekletip limon kabuklarını siğilin üzerine yerleştirin. 15-20 dakika kadar bekleterek yıkamanız gereklidir. Her gün bu şekilde bir kez uygulama yapmanız faydalı olacaktır.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , , ,
Eklenme Tarihi: 1 Nisan 2019

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazınNotice: Trying to get property of non-object in /home2/sag/public_html/wp-includes/script-loader.php on line 2781

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home2/sag/public_html/wp-includes/script-loader.php on line 2781