Gebelik (Hamilelik) Haftası Hesaplama

KAÇ AYLIK HAMİLEYİM?

Gebelik döneminde bayanların sürekli merak ettikleri konulardan biridir. Kaç aylık , kaç haftalık, kaç günlük hamile olunduğu ve ne zaman doğum yapacakları konusunda hep akıllarda soru işareti kalmaktadır. Aşağıdaki hamilelik haftası hesaplama sayacına doğru bilgileri girerek kaç haftalık hamile olduğunuzu görebilirsiniz.

Not: En son adetinizin başladığı tarihi giriniz.
×

Tahmini doğum tarihiniz:

Haftalık Hamilesiniz

Bu doğum tarihi yaklaşık tarihtir. Doğumların çoğunluğu bu tarih ile 15 gün öncesi arasında olur

Tekrar Hesaplamak İçin Tıklayın

Hamilelik dönemi hafta olarak hesaplanmalıdır. Normal doğum yapacak bayanların doğum tarihi en son adet başlangıcından 40 hafta sonradır. Bir ayı 30 gün baz alırsak bu süre 9 ay 10 gün olarak kabul edilir. Hamilelik takibinizi hafta olarak yapmak kafalarda karışıklık olmasına sebebiyet vermez. Doktorların ve ultrason cihazlarının belirlediği gebelik zamanı haftalık olaraktır. Günlük veya aylık olarak hesaplandığında kafalarda soru işareti bırakabilir.

“Kaç haftalık hamileyim?” Sorusuna en güzel cevap verebilecek olan doktor muayenesi ve ultrason cihazlarıdır. Ultrason cihazlarından çıkan görüntüleme belgeleri ile doktor tarafından kaç haftalık hamile olduğunuz kesin olarak belirlenir.

Aslında hesaplanan süre 9 ayı geçmektedir. Bunun sebebi en son adet döneminin başladığı tarihin baz alınmasıdır. Adet başlangıcı ile yumurtlama tarihi arasında 10-15 günlük bir süre vardır. Bu süreyi dikkate alarak hesaplanan tarihten daha erken doğum zamanda yapma ihtimali vardır.

Notice: Trying to get property of non-object in /home2/sag/public_html/wp-includes/script-loader.php on line 2781

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home2/sag/public_html/wp-includes/script-loader.php on line 2781