Göz yorgunluğu için ne yapılmalı?

Göz Yorgunluğuna Ne İyi Gelir?

Stres, uykusuzluk, yorgunluk, uzun süre kitap okumak, bilgisayar ekranıyla çalışmak veya farklı nedenler ile ortaya çıkan göz yorgunluğu can sıkıcı bir sorundur.

Göz yorgunluğu bilgisayara çok fazla bakıldığı zaman ve çok kitap okunduğu anlarda kendini gösterirken gözde sulanma, kanlanma, şişlik ve mor halkalar gibi belirtiler ile karşılaşılmaktadır.

Bunun için evde yapılabilecek basit yöntemler ile çözüm üretilebilirken demlemiş olduğunuz çayınızı gözlerinizin üzerine ılık şekilde kompres şeklinde koyarak gözlerinizin dinlenmesini sağlarken göz yorgunluğunuzu da engelleyebilirsiniz.

Ayrıca bir salatalığı halka halka keserek buzdolabında beklettikten sonra gözünüzün üzerine soğuk şekilde 10 dakika kadar beklettiğinizde göz yorgunluğunuza bire bir çare olacaktır.

Göz yorgunluğu için en faydalı yöntemlerin arasında gözlerinizi loş ya da ışıksız bir ortamda kapatarak 15 dakika dinlendirmeniz de iyi bir çözümdür.

Gözlerinizi rahatlatmak için bunu rutin şekilde her gün yapmanız gözlerinizde görme sorunlarını önlerken kızarıklık, şişme veya halka oluşumunu da engellemektedir.

İster çalışırken isterseniz de televizyon izlerken gözlerinizi arada dinlendirmeyi asla unutmamalısınız. Bilgisayarda dahi arada gözlerinizi bir iki dakika kapatarak mutlaka dinlendirin.

Gözlerinizi daha sık kırpmanız da göz kuruluğunun önüne geçerek gözlerinizi koruyacaktır. Güneşli havalarda güneş gözlüğü kullanımı da önemli bir tercihtir ve kaliteli yani markalı gözlük kullanımı da göz sağlığınız açısından gerekli bir özelliktir.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , ,
Eklenme Tarihi: 16 Mart 2019

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazınNotice: Trying to get property of non-object in /home2/sag/public_html/wp-includes/script-loader.php on line 2841

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home2/sag/public_html/wp-includes/script-loader.php on line 2841