Karbonatın Faydaları ve Kullanım Alanları

KARBONATIN SAĞLIK AÇISINDAN FAYDALARI NELERDİR  ?

Kabartma tozunun çok yaygın olmadığı yıllarda ev hanımları keklerin, böreklerin ve pastaların ve yaparken karbonat kullanılırdı. Karbonatın sadece pasta ve kekleri kabartma özelliği dışında birçoğumuzun bilmediği o kadar çok faydası ve kullanım alanı vardır, karbonatın sağlık açısından faydaları nelerdir ?  işte bütün bu soruların cevaplarını sizler için araştırdık.

Karbonatın sağlık açısından en bilinen faydası aşırı yenilen yemeklerden sonra midede oluşan yanmalara ve hazımsızlığı çok iyi gelmesidir.

Akşam yemeğinden yarım saat sonra bir bardak suyun içine bir çay kaşığı karbonat katılarak içildiği takdirde mide rahatsızlıklarınız büyük oranda azalacaktır.

Düzenli besleme programı ve yapılacak sporla birlikte kilo vermek için karbonatlı su içmek size kilo verme sürecinizde oldukça yardımcı olacaktır. Karbonatlı su  içerek, yediklerimizle vücudumuzda oluşan fazla asitlenmeyi önlemiş oluruz. Vücutta fazla asit oluşmaz ise bol bol su içerek ödem atılmış olur. Ödemin atılması da fazla kilolardan kurtulmak anlamına gelmektedir.

Meme kanseri riskini arttırdığı kanıtlanmış koltuk altı rollonlarını kullanmak istemeyenler çok az su ile karbonatı karıştırıp koltuk altına sürebilirler. Bu yöntem sayesinde rahatsızlık veren ter kokusundan kurtulmuş olursunuz

İdrarınızı yaparken acı ve yanma oluşuyorsa günde bir kez karbonatlı su içerek kısa sürede bu problem ortadan kalkacaktır.

Düzenli olarak içilen karbonatlı su bir çok hastalığa yakalanma riskini azaltmaktadır. Şöyle ki, bir çok kanser türünün oluşumunu önlediği iddia edilmektedir. Lakin bunu ispatlayan bilimsel veri yoktur. Bir çok hastalığın oluşumunu önlediği kanıtlanan karbonat kim bilir belkide kanseri de önleyebilir. En azından düzenli olarak karbonatlı su içmenin kimseye bir zararı olmayacaktır.

Yüksek tansiyonu bulunan kişilerin karbonatlı suyu dikkatli tüketmelerinde fayda vardır. Karbonat kimyası açısından tuz özelliği taşıdığı için tansiyonu yükseltebilir.

Soğuk algınlığı ve grip tedavisinde oldukça etkilidir karbonatlı su içmek.

Florürlü diş macunu ile dişleri fırçalamak yerine karbonat ile diş fırçalamak daha sağlıklıdır.

Ağızda oluşan kötü kokuları önlemek için karbonatlı su ile yapılacak gargara inanılmaz bir yöntemdir

Cildinizde oluşan siyah noktaları ve ölü tabakayı yok etmek için kozmetik ürünlere para vermeye gerek yoktur. Karbonat cilt için mükemmel bir peelingdir.

Faydaları saymak ile bitmeyen karbonat, eczanelerde İngiliz karbonatı olarak satılmaktadır. İster kullanın , ister kullanmayın evinizde mutlaka karbonat bulundurun. Hiç beklemediğiniz bir anda karbonat imdadınıza yetişebilir.

Bir çok hastalık vücutta oluşan asitik yapıdan kaynaklanmaktadır. Vücuttaki asitik düzenin alkali hale gelmesi için düzenli olarak karbonatlı su içmekte fayda vardır. Sağlık için faydalıdır diyerek fazla miktarda tüketmekte doğru değildir. Unutmayın, her şeyin çoğu zarar , azı karardır.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , , ,
Eklenme Tarihi: 6 Ocak 2019

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazınNotice: Trying to get property of non-object in /home2/sag/public_html/wp-includes/script-loader.php on line 2781

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home2/sag/public_html/wp-includes/script-loader.php on line 2781