Roaccutane tedavisi sırasında kullanılacak yan ürünler

  Roaccutane Tedavisi Sırasında Kullanılabilecek Yan Ürünler nelerdir? (Lip balm, krem..)

  Roaccutane tedavisi sırasında ciltte kuruma meydana gelir. En çok kuruyan bölge, dudaklardır. Kuruyan bölgeler iyi nemlendirilmezse çatlaklar meydana gelebilir.

Piyasada nemlendirici özelliğe sahip birçok ürün bulunmakta. Aşağıdaki ürünler uygun fiyatlı, gerçekten etkili ve uzun süre kullanıma uygun ürünlerdir.

Not: Piyasadaki her ürünü kullanmayınız, kullanacağınız ürünleri doktorunuza danışarak kullanmayı unutmayınız.

Institut Karite Shea Lip Balm

            Roaccutane tedavisi sırasında dudaklar en çok kuruyan bölgedir.  Tedavi sırasında kullanıma uygun, etkili bir ürün. Nemlendirmenin yanı sıra iyileştirici özelliği var. Bu tedavi sırasında aranması gereken bir özellik.

Çünkü çatlaklar sadece nemlendirme ile düzelmiyor. Hoş belli belirsiz bir kokuya sahip, renksiz. Yoğun bir yapısı var. Kısaca çatlak ya da kötü durumda olan dudaklar için uygun bir ürün.

Institut Karite Shea Lip Balm

Neutrogena lip stick 

  Tedavi sırasında kullanılabilecek bir diğer lip balm ise Neurogina’nın lip balmıdır. Kokusu yok, renksiz. Nemlendirici ve iyileştirici. Institut Karite’ye göre daha uygun fiyatlı.

Neutrogena lip stick

               Neutrogena Hydro Boost Jel Vücut Losyonu

Roaccutane vücut kuruluğu yapmaktadır. Neutrogena’nın vücut losyonu sabah akşam kullanıldığında vücudun nem ihtiyacını karşılamaktadır. Günde bir kez kullanılsa bile yeterli gelen bir losyon. Vücudu 1 gün nemli tutuyor. Yoğun, kokusu hoş ve belirsiz olan uygun fiyatlı bir losyon.

Neutrogena Hydro Boost Jel Vücut Losyonu

               Sudocrem

Her şey için farklı ürün kullanmak istemeyenler ve kuru cilde sahip olanlar için ideal bir krem. Aslında bebek pişik kremi olarak tanınıyor. Birçok iyi etkisi olduğu için bakım için de kullanılan bir krem. Vücut ve yüz nemlendirme, iyileştirme için kullanılabilecek, yapısı yoğun bir krem. Eczanelerde kolaylıkla bulabilirsiniz.

sudocrem

             Blistex medplus

  Akne tedavisinde kullanım açısından popüler bir marka. Ancak üzerinde yazandan anlaşılacağı gibi sadece nemlendirici özelliği var. Mentollü, uygun fiyatlı olan bir lip balm.

blistex med plus
blistex medplus kavanoz

                 Neutrogena Hızlı Emilen Bakım Kremi

Yağlı ağır bir krem değil. Cildin nem ihtiyacını karşılayan bir krem. Günde 2 kez kullanıma uygun. Kokusuz. Uygun fiyatlı bir krem.

         Neutrogena Hızlı Emilen Bakım Kremi

        Neutrogena Hydro Boost Temizleme Jeli

İçinde hyaluronik asit olduğu için nemlendirici özelliği iyi olan bir temizleme jelidir. Yüzünüzü yıkadıktan sonra fazla yağı alır ancak cildinizi kupkuru yapmaz. Cildi iyi temizler ve aydınlatır. Yoğun yapılı, etkili ve uygun fiyatlı bir üründür.

    Neutrogena Hydro Boost Temizleme Jeli
Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , ,
Eklenme Tarihi: 28 Ocak 2019

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın


Roaccutane tedavisi sırasında kullanılacak yan ürünler (10 Yorum)

 1. Roaccutan tablet ile hametan pomad kullandım çok aşırı kuruluk yaşamadım

 2. Roaccutane yanında hametan krem yazdı doktorum, fakat ben hametan iyi gelmeyince bepanthol dudak nemlendirici kremi aldım. İkisini birlikte kullanabilirmiyim?

 3. Bu ilacın yan etkilerini okuduğumda ilacı kullanmayı bıraktım. Çünkü o kadar çok zararı olduğu yazıyor ki ilacı kullanmaktan korktum.

 4. Roaccutane tedavisinde kullandığınız kremlere dikkat edin çünkü roaccutane cildi inanılmaz hassas yapıyor ve en basit krem bile cilde zarar veriyor.

 5. Ben bepanthol dudak nemlendirici krem kullandım nemlendirici özelliği baya iyi.

 6. Basit bir nemlendirici kullanıyorum işimi görüyor, hiç öyle pahalı kremlere o paraları vermeye gerek yok.

 7. Roccutane tedavisinin yanında hametan krem aldım çok bir fayda göremedim yüzüm hala kupkuru yanında bepanthol aldım ikisini beraber kullansam zararlı olur mu?

 8. Roaccutane10 mg ve 20 mg kullanıyorum cildim yüzüm dudaklarım acayip kurudu, hametan sürüyorum çok faydası olmuyor, neutrogenayı duydum onuda deneyeceğim.


Notice: Trying to get property of non-object in /home2/sag/public_html/wp-includes/script-loader.php on line 2781

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home2/sag/public_html/wp-includes/script-loader.php on line 2781