Saç Bakımı için Besleyici Yağlar

  Saç dökülmesine karşı ve saçların bakımı ve daha sağlıklı olması için saçların bakım desteğine ihtiyacı vardır. Yıpranmış ve canlılığını yitirmiş saçlara bakım için bitkisel yağ karışımları hazırlayıp saçlarınızı güçlendirebilirsiniz.

Saç bakımı ve saç besleyici yağlar

     Bitkisel yağlar saçları dökülmeye karşı güçlendirir ve yıpranmış saçların onarımını yapar. Saçlara daha sağlıklı ve daha parlak bir görünüm kazandırır. Kirli hava ve kimyasal uygulamalar saçları yıpratır ve dökülmeye karşı dayanıksız hale getirir. Bitkisel yağ karışımları ile saçlarınızı kökten uca besleyerek dökülmeleri önleyebiliriz.

İşte saçları besleyen ve dökülmelere karşı kuvvetlendiren yağlar;

    Hindistan cevizi yağı :Hindistan cevizi yağı içerisindeki zengin vitaminler sayesinde saçları dökülmeye karşı güçlendirir. Yıpranmış saçların bakımı yaparak canlılık kazandırır. Saçlarınıza haftada bir defa Hindistan cevizi yağı uyguladığımızda saçlar daha canlı ve sağlıklı bir görünüm alacak ve dökülmeye karşı dayanıklı olacaktır.

   Zeytin yağı : Zeytin yağı cildi besleyici özelliği sayesinde saç diplerini ve saç köklerini besleyerek dökülmeleri en aza indirir.

    Çam terebentin yağı : çam terebentin yağı saç diplerindeki hasarları onarır ve saçların dökülmesine engel olur. Saç diplerini onararak saçları kuvvetlendirir ve dökülmeleri azaltır. Kırılmalara karşı saçları korur. Saç diplerindeki kılcal damarları açarak saçların beslenmesini sağlar.

Susam yağı : susam yağı cilt yenileyicidir. Saç diplerine masaj yaparak uygulandığında kan dolaşımını rahatlatır ve saç derisini yeniler.

Avokado yağı : avokado yağı cildi besleyerek tazelik kazandırır. Saç diplerine masaj yaparak uygulandığında kan dolaşımını hızlandırır ve kılcal damarları açarak saçların beslenmesini sağlar.

Tatlı badem yağı : badem yağı cilt ve saç besleyici olarak yaygın bir şekilde kullanılmaktadır. İçeriğindeki vitaminlerle saçları besler ve güçlendirir. Saçları besleyerek daha hızlı uzamasını sağlar.

Badem yağını vitaminler ile güçlendirerek etkisini arttırabilirsiniz. 50 gram badem yağı içine 5adet E vitamini ve 5adet B vitamini ampulü karıştırıp saç diplerine uygulandığında saç köklerini besleyerek saçları güçlendirir.

Isırgan otu yağı: ısırgan otu yağı saçlı derideki bütün problemlere iyi gelmektedir. Kepeklenme, egzama, saç dökülmesi ve saç diplerindeki yaraların iyileşmesinde kullanılabilir. Saçların kök hücrelerini yenileyerek kuvvetlendirir ve dökülmeleri azaltır.

Jojoba yağı : jojoba yağı yıpranmış saçları tedavi ederek saçlara parlaklık verir. Saçların bakımını yaparak yumuşamasını sağlar. Jojoba yağı direk olarak kuru saçlara uygulanır. Daha sonra elle masaj yaparak dağıtılır. Bir süre bekletildikten sonra yıkanır.

Çay ağacı yağı : çay ağacı yağı saç diplerindeki ölü tabakayı atarak yenilenmesini sağlar. Saç derisinde kepek oluşmasını engeller.

Argan yağı: argan yağı saçları besler ve yumuşaklık kazandırır. Kırılmış ve yıpranmış saçların bakımını yapar.

Sarımsak yağı : sarımsak yağı vitamin açısından zengindir. Saç ve saç diplerini besleyerek her türlu saç sorununa iyi gelmektedir. Kepeklenme, kabuklanma, saç diplerindeki yaralar ve saç dökülmesi önleyici gibi etkileri vardır. sarımsak yağı kokusu nedeniyle çok fazla tercih edilmemektedir.

Ancak sarımsak kokusunu en aza indirmek için içerisine lavanta yağı, biberiye yağı ve nane yağı karıştırıp kokusunu azaltabilirsiniz. Sarımsak yağı haftada bir kez uygulandığında saçları besler ve dayanıklı hale getirir. Sarımsak yağını saçlara uygulayıp en az 30 dakika bekleyip sonra yıkanır.

 

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , , ,
Eklenme Tarihi: 24 Kasım 2016

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın


Saç Bakımı için Besleyici Yağlar (1 Yorum)

  1. Merhabalar ben badem yağı ve çam terebentin yağı içine redox ampul bemiks ampul ve evigen ampul karıştırıyorum çokta memnunum herkese tavsiye ederim sadece haftada 1 defa maske yapıyorsunuz saçlar daha güçlü


Notice: Trying to get property of non-object in /home2/sag/public_html/wp-includes/script-loader.php on line 2781

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home2/sag/public_html/wp-includes/script-loader.php on line 2781