Ağız ve Diş Sağlığı


Diş Macunlarında Bu Maddeler Varsa Dikkat!

Diş Macunlarında Bu Maddeler Varsa Dikkat!

Ağız ve diş sağlığı  için kullanılan diş macunu insan sağlığını olumsuz etkileyebilir. İnsanlarımızın günümüz çerçevesinde değerlendirildiğinde genellikle dış görünüşlerine daha fazla önem gösterdiklerini anlayabiliyoruz. Dış..
Ağız ve Diş Sağlığı8 Kasım 2018
Diş Beyazlatma Zararlı Mı?

Diş Beyazlatma Zararlı Mı?

Diş Beyazlatma Zararlı Mı?   Zamanla yaşlanma, çay, kahve, sigara gibi ürünlerin tüketimi, antibiyotik kullanımı ve benzeri alışkanlıklar dolayısıyla dişlerimizde istenmeyen can sıkıcı renk değişiklikleri..
Ağız ve Diş Sağlığı4 Eylül 2018
Doğal Diş Beyazlatma Yöntemleri

Doğal Diş Beyazlatma Yöntemleri

Diş fırçalama rutininize ek olarak, bembeyaz dişler için doğal yollara başvurabilirsiniz. Doğal yollarla hazırlayacağınız çeşitli diş beyazlatma yöntemleri vardır. Malzemelerini kolayca edinebileceğiniz yöntemleri okumaya devam ediniz. İlk yöntemimiz muz..
Ağız ve Diş Sağlığı20 Nisan 2018
Sedasyon nedir? Nerelerde kullanılır?

Sedasyon nedir? Nerelerde kullanılır?

Sedasyon             Sedasyon, çoğunlukla genel anesteziyle karıştırılan tıp biliminde kullanılan bir kavramdır. Sedasyon ve genel anestezi birbirinden farklı kavramlardır. Sedasyon genellikle diş tedavisi sürecinde kullanılır. Sedasyon..
Ağız ve Diş Sağlığı15 Mart 2018
Zirkonyum Diş Kaplama

Zirkonyum Diş Kaplama

Zirkonyum nedir? Zirkonyum 1700 lü yıllarda  bulunmuştur. Doğada bulunan bir elementtir. Zirkonyum elementinin kullanım alanları sağlıktan sanayiye, askeriyeden endüstriye kadar geniş kullanım alanları vardır. Yanıcı bir..
Ağız ve Diş Sağlığı20 Mart 2017